نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 12873 تاریخ انتشار: ۰۸ / ۰۸ / ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

بررسی عملیات کنترل فوران چاه شماره ۱۴۷ رگ سفید در نشست مدیران حفاری و نفت‎خیز جنوب

به دنبال وقوع حادثه فوران چاه شماره ۱۴۷ رگ سفید، تیم های تخصصی عملیاتی و پشتیبانی شرکت ملی حفاری ایران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بلافاصله با حضور در موقعیت این چاه و تشکیل کمیته مدیریت بحران، در خصوص بررسی علل وقوع حادثه و نحوه مهار فوران رایزنی کردند. به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو”، در […]


به دنبال وقوع حادثه فوران چاه شماره ۱۴۷ رگ سفید، تیم های تخصصی عملیاتی و پشتیبانی شرکت ملی حفاری ایران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بلافاصله با حضور در موقعیت این چاه و تشکیل کمیته مدیریت بحران، در خصوص بررسی علل وقوع حادثه و نحوه مهار فوران رایزنی کردند.

به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو”، در نشست آغازین این عملیات که با حضور سپهر سپهری، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران و بیژن عالیپور، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و با حضور مدیران ارشد و متخصصان مهار و کنترل چاه در موقعیت ستاد اجرایی عملیات مهار در منطقه رگ سفید تشکیل شد، کارشناسان و متخصصان نسبت به ارائه گزارش کارشناسی اولیه در این ارتباط اقدام کردند.

همچنین در این جلسه چگونگی بررسی عملیات کنترل چاه مورد بحث و تبادل نظر فنی قرار گرفت و مقرر شد تیم های تخصصی، عملیاتی و پشتیبانی بر اساس برنامه مهار چاه و با درخواست کمیته مدیریت بحران شرکت به منطقه اعزام شوند.

در این جلسه همچنین مقرر شد امکانات مورد نیاز بر اساس برنامه اصلی ترسیم شده از سوی هر دو شرکت و در صورت نیاز از دیگر بخش ها تامین و در اسرع وقت در اختیار تیم های عملیاتی قرار گیرد.

مدیران ارشد و متخصصان مهار فوران، نیمه شب گذشته بار دیگر از نزدیکترین فاصله از شرایط چاه ۱۴۷ رگ سفید بازدید کردند.

عملیات کنترل فوران این چاه با استقرار ماشین آلات سنگین راهسازی و ایجاد جاده دسترسی به محل چاه از شب گذشته آغاز شده است.

بر اساس این گزارش، چاه شماره ۱۴۷ رگ سفید ظهر یکشنبه ۷ آبان ماه در حین عملیات حفاری به علت فوران گاز از کنترل خارج شد که در پی این حادثه دکل ۹۵ فتح شرکت ملی حفاری طعمه آتش شد.

در این حادثه دو نفر از کارکنان عملیاتی شرکت به نام های فرزاد ارزانی بیرگانی و محمد سلیمی چگینی جان باختند.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi