نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 12749 تاریخ انتشار: ۰۱ / ۰۸ / ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

با همکاری بخش خصوصی؛ خط مونتاژ و تولید کنترل ولو و سیستم های محافظ ابزار دقیق راه اندازی می‎شود

با همکاری بخش خصوصی، خط مونتاژ و تولید کنترل ولوهای Smart Valves و سیستم های محافظ ابزار دقیق در ایران راه اندازی می شود.  به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو”، با رایزنی شرکت بین المللی انتقال فن غرب با شرکت Overseas سوئیس و شرکت Intertec Hess GmbH از کشور آلمان، موفق به امضا تفاهمنامه همکاری در جهت انتقال دانش فنی، […]


با همکاری بخش خصوصی، خط مونتاژ و تولید کنترل ولوهای Smart Valves و سیستم های محافظ ابزار دقیق در ایران راه اندازی می شود. 

به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو”، با رایزنی شرکت بین المللی انتقال فن غرب با شرکت Overseas سوئیس و شرکت Intertec Hess GmbH از کشور آلمان، موفق به امضا تفاهمنامه همکاری در جهت انتقال دانش فنی، طراحی و ساخت در دو حوزه کنترل ولو و سیستم های محافظ ابزار دقیق مورد نیاز در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاه و سایر صنایع زیربنایی کشور شده است.
اصغر معنوی؛ رئیس هیئت مدیره شرکت بین المللی فن غرب، روزگذشته (۳۰ مهرماه) در برنامه بازدید از خط مونتاژ و تولید کنترل ولوها و سیستم های محافظ ابزار دقیق که با حضور مدیران و کارشناسان مدیریت پشتیبانی ساخت و تامین کالا برگزار شد، گفت: این شرکت از آغاز به کار خود در سال ۱۳۸۱ تاکنون با دارا بودن نمایندگی از برندهای معتبر اروپایی موفق به کسب رضایت مشتریان خود در زمینه تامین انواع تجهیزات مورد نیاز در صنعت نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاه ها و سایر صنایع زیربنایی کشور شده است.
معنوی افزود: این شرکت تلاش کرده تا به منظور تامین نیازهای ضروری و استراتژیک مورد نیاز صنعت نفت و به ویژه پروژه های خانواده ۱۰ گروه کالایی، با انتقال فناوری در دو حوزه کنترل ولو و سیستم های محافظ ابزار دقیق از کشورهای سوئیس و آلمان به ساخت داخل کردن این محصولات به صورت انبوه اقدام کند.
به گفته وی، کنترل ولو یا شیر کنترل که به تنظیم میزان جریان سیال در یک سیستم کنترل فرایندی کمک می کند، ابزار دقیق بسیار پیچیده ای است که به زودی با بومی سازی این تکنولوژی در کشور، گامی در راستای خودکفایی و عمل به سیاست های اقتصادی مقاومتی برداشته خواهد شد.
معنوی ادامه داد: کنترل ولوها در سایزها و مدل های مختلف نامگذاری شده و هر کدام مشخصات فنی خاص خود را دارند که بر اساس نیازهای متقاضی، ولوها انتخاب و ارائه خواهد شد.
محمود اسماعیلی؛ معاون مدیرعامل امور مهندسی و حمایت از ساخت داخل مدیریت پشتیبانی ساخت و تامین کالا در حاشیه این بازدید ، با بیان اینکه شیرهای کنترلی جزء چهارمین گروه از ۱۰ گروه کالایی مورد نیاز صنعت نفت است، گفت: ماهیت این کالا سرمایه ای است به این معنی که معمولا شرکت های پیمانکار طرف قرارداد با نفت ملزم به تهیه و نصب آن هستند.
اسماعیلی افزود: در مورد کالاهای سرمایه ای، شرکت ملی نفت ایران به عنوان کارفرما تلاش می کند تا با  تجمیع تقاضا، امکان سنجی پروژه و توجیه اقتصادی بودن آن به پیمانکاران کمک کند که در این راستا اخیرا نیز اقدام هایی با همکاری معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور مهندسی و توسعه انجام شده است.
به گفته وی، در مورد کنترل ولوها نیز بعد از تجمیع تقاضا، مناقصه انجام و با انجام ارزیابی های اوایه از توانایی ها و خدمات شرکت های خصوصی با تضمین خرید در قالب قرارداد، استفاده خواهد شد.
کنترل ولو وسیله ای است که با اعمال نیرویی غیر از نیروی دست عمل و میزان جریان سیال را در یک سیستم کنترل فرایندی تنظیم می کند در واقع کنترل ولوها که بر اساس مشخصه های مختلف مانند نوع جنس بدنه، نوع سیال، نوع حرکت و …طبقه بندی می شوند، عنصر نهایی در لوپ کنترل است و نقش مهم و اساسی در یک صنعت فرایندی ایفا می کند.
ارسال دیدگاه

logo-samandehi