نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 12702 تاریخ انتشار: ۲۹ / ۰۷ / ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

صرفه‌جویی چند میلیون دلاری با راه‌اندازی کمپرسورهای سکوی سلمان 

  رفع اشکال و راه‌اندازی کمپرسورهای سکوی سلمان، صرفه جویی چند میلیون دلاری در تاسیسات شرکت نفت فلات قاره ایران را در پی داشت. به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو”، کارشناسان شرکت نفت فلات قاره ایران موفق شدند ضمن رفع اشکال و راه‌اندازی کمپرسورهای LP و HPتوربین کمپرسور A در سکوی سلمان، علاوه بر جبران کاهش تولید بیش از ۵ هزار […]

 

رفع اشکال و راه‌اندازی کمپرسورهای سکوی سلمان، صرفه جویی چند میلیون دلاری در تاسیسات شرکت نفت فلات قاره ایران را در پی داشت.

به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو”، کارشناسان شرکت نفت فلات قاره ایران موفق شدند ضمن رفع اشکال و راه‌اندازی کمپرسورهای LP و HPتوربین کمپرسور A در سکوی سلمان، علاوه بر جبران کاهش تولید بیش از ۵ هزار بشکه‌ای نفت، چندین میلیون دلار نیز صرفه‌جویی کنند.

بنابراین گزارش بخش قابل توجهی از تولید نفت در میدان سلمان به روش فرازآوری با گاز و توسط توربو کمپرسورها انجام می‌شود؛ در همین راستا تیم تعمیرات مکانیک و توربین و گروه بهره‌برداری سکوی سلمان به منظور حفظ پشتوانه عملیاتی تولید نفت، نسبت به پیاده‌سازی واحد LP و HP و نصب ۲ واحد نوسازی شده جدید روی توربوکمپرسور A اقدام کردند که پس از مراحل نصب و آماده‌سازی در حین راه‌اندازی، نشتی شدید گاز از بخش خروجی واحد LP کمپرسور Lp Compressor Discharge End Cap مشاهده و عملیات راه‌اندازی متوقف شد.

همزمان توربو کمپرسور E نیز در بخش توربین دچار اشکال شد و به طور کامل از سرویس خارج و عملیات تولید نفت به روش فرازآوری کاملا متوقف شد.

با توجه به اینکه انجام تعمیرات روی کمپرسورهای یاد شده مستلزم پیاده‌سازی و انتقال آنها به کارگاه مجهز به ابزار ویژه در خارج از کشور بود و هیچ‌گونه ابزار تخصصی برای این کار در سکو وجود نداشت، کارکنان تعمیرات مکانیک و توربین با ابتکار و تلاش شبانه‌روزی نسبت به ساخت ابزار ویژه مورد نیاز تعمیر اقدام کردند. همچنین برای شتاب‌بخشی به کار بدون پیاده‌سازی کمپرسور، عملیات رفع اشکال نشتی و لرزش کمپرسور با تعویض Seal Ring و دو مرحله وزنه‌گذاری طی ده روز مداوم انجام و کمپرسور با شرایط عملیاتی مطلوب در خط قرار داده شد. انجام این کار در کوتاهترین زمان ممکن، کاهش تولید بیش از ۵ هزار بشکه‌ای را جبران کرد و بدون صرف هیچ‌گونه هزینه مالی، باعث صرفه‌جویی چند میلیون دلاری شد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi