نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 12689 تاریخ انتشار: ۲۹ / ۰۷ / ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران خبر داد : نهایی شدن قرارداد اجرای یک پروژه پژوهشی در بخش خدمات فنی تخصصی صنعت حفاری

  پروژه پژوهشی « تهیه و تدوين دانش فنی، فناوری طراحی و ساخت سیستم مکانیزه برش، مخلوط نمایی سیمان و مواد پودری بر اساس کارکرد خلاء و فیلتراسیون مناسب»  در مرحله نهایی عقد قرارداد قرار گرفت. به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو” مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت ملی حفاری در این باره گفت: این پروژه […]

 

پروژه پژوهشی « تهیه و تدوين دانش فنی، فناوری طراحی و ساخت سیستم مکانیزه برش، مخلوط نمایی سیمان و مواد پودری بر اساس کارکرد خلاء و فیلتراسیون مناسب»  در مرحله نهایی عقد قرارداد قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو” مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت ملی حفاری در این باره گفت: این پروژه پژوهشی متعاقب نیازسنجی این مدیریت در سطح شرکت  با همکاری مدیریت خدمات سیمان و  انگیزش چاه  تعریف و پس از بررسی در کارگروه های تخصصی، در شورای عالی پژوهش شرکت به تصویب رسید .

مهدی عرشیان افزود: پس از تصویب این پروژه به عنوان یک نیاز اساسی شرکت، این مهم طی فراخوان پژوهشی از طریق پورتال  شرکت به اطلاع دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری رسید تا ظرف مهلت تعیین شده پیشنهادات خود را در قالب های تعیین شده ارسال نمایند .

وی  اظهارکرد: پیشنهادات دریافتی در کارگروه های تخصصی در جلسات متعدد مورد بررسی و داوری قرار گرفت و پیشنهاد دانشگاه شهید چمران اهواز مورد تصویب کارگروه ها و شورای عالی پژوهش ملی حفاری و شرکت ملی نفت ایران قرار گرفت .

عرشیان در توضیح بیشتر در زمینه اهمیت پروژه گفت: از جمله خدمات تخصصی جانبی حفاری چاه های نفت و گاز که از سوی این شرکت ارائه می گردد خدمات سیمانکاری چاه ها می باشد که در مرحله برش کاری بسته ها و مخلوط نمایی افزایه های مورد نظر  با توجه به درجه خاص سیمان های مورد  استفاده، موجب ایجاد آلایندگی و هدر رفت بخشی از سیمان می گردید .

مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران ادامه داد: در این پروژه با همکاری مجموعه های دانش بنیان از مرکز رشد دانشگاه و مطابق با تکنولوژی های روز ، سیستمی برای برش و مخلوط نمایی طراحی و اجرایی می شود که از یکسو مشکلات زیست محیطی را برطرف  و از سوی دیگر منجر به صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های مصرفی در این خصوص زمینه می گردد .

وی با بیان اینکه در این پروژه دستیابی به دانش فنی همراه با طراحی و ساخت به دست متخصصان کشورمان در دستور کار قرار گرفته است، افزود:  با توجه به نیاز ملی حفاری و سایر شرکت های حفاری داخلی به این سیسستم، با تحقق این پروژه دستیابی به دانش ساخت سیسستم های بعدی به راحتی امکان پذیر خواهد شد.

عرشیان خاطرنشان کرد: با توجه به اخذ مصوبات لازم در زمینه این پروژه پژوهشی عقد قرارداد مربوط به آن در مرحله نهایی است و به زودی وارد فاز اجرایی می شود.

 

ارسال دیدگاه

logo-samandehi