نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 12671 تاریخ انتشار: ۲۷ / ۰۷ / ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

سومین المپیاد تخصصی عملیاتی آتش‎نشانان وزارت نفت آغاز به‎کار کرد

  سومین المپیاد تخصصی عملیاتی آتش نشانان وزارت نفت در مجتمع محمودآباد آغاز به کار کرد. به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو”، سومین المپیاد تخصصی عملیاتی آتش نشانی وزارت نفت با حضور ۱۷ تیم از ۴ شرکت اصلی وزارت نفت شامل تیم هایی از شرکت های ملی نفت، گاز، پالایش و پخش فرآورده های نفتی و […]

 

سومین المپیاد تخصصی عملیاتی آتش نشانان وزارت نفت در مجتمع محمودآباد آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو”، سومین المپیاد تخصصی عملیاتی آتش نشانی وزارت نفت با حضور ۱۷ تیم از ۴ شرکت اصلی وزارت نفت شامل تیم هایی از شرکت های ملی نفت، گاز، پالایش و پخش فرآورده های نفتی و صنایع پتروشیمی ایران صبح امروز (۲۷ مهرماه ۱۳۹۶) آغاز به کارکرد.

سیدمحمد پور راکی، معاون ایمنی و آتش نشانی اداره کل HSE وزارت نفت، ضمن زنده نگاه داشتن یاد شهدای آتش نشان وزارت نفت به ویژه شهدای پالایشگاه نفت آبادان در سال ۵۹ گفت: آتش نشانان کسانی هستند که در زمان رخداد حادثه و وقتی همه از  حادثه فرار می کنند، به سمت آن رفته و برای نجات جان و مال مردم، از جان خود می گذرند.

پور راکی با بیان اینکه بر اساس مطالعات انجام شده در برخی کشورها آتش نشانان نسبت به سایر مشاغل بیشترین رضایت شغلی را دارند گفت: این رضایت شغلی ناشی از عشق و علاقه ای است که این افراد به ایثار و از خود گذشتگی دارند.

وی هدف اصلی از برگزاری این مسابقات را ایجاد آمادگی جسمی و روحی در آتش نشانان وزارت نفت بر شمرد و گفت: این مسابقات بر اساس نیازی که به منظور ایجاد آمادگی حس می شود برگزار شده و سیاستگذاری های اداره کل HSE وزارت نفت ارتقاء همین سطح آمادگی است تا در زمان وقوع حادثه در کنار مهار آن، جان دیگران و جان خود را حفظ کنند.

معاون ایمنی و آتش نشانی وزارت نفت ارتقاء جایگاه آتش نشان و آتش نشانی را یکی از مسائل مهم فرهنگی این مقوله بر شمرد و گفت: در چند سال اخیر با وجود حوادثی که رخ داد، توجه مردم به آتش نشانان بیشتر شده است، اما برای ایجاد فرهنگ باید فعالیت های بیشتری انجام داد.

بر اساس این گزارش، تیم های منتخب در این دوره از مسابقات شامل نفت و گاز پارس، پتروشیمی جم، نفت و گاز زاگرس جنوبی، مجتمع گاز پارس جنوبی پالایشگاه چهارم، پخش – تیم الف، پالایش گاز فجر جم، پتروشیمی بندر امام، نفت و گاز کارون، پتروشیمی پازارگاد، پخش تیم ب، پالایش نفت کرمانشاه، پتروشیمی پلیمر کرمانشاه، مجتمع محمود آباد، پالایش گاز هاشمی نژاد، پالایش نفت اصفهان، سازمان منطقه ویژه انرژی پارس، مجتمع گازی پارس جنوبی پالایشگاه نهم در پنج آیتم به رقابت می پردازند.

المپیاد آتش نشانان وزارت نفت هر دو سال یکبار بین تیم های منتخب از ۴ شرکت اصلی وزارت نفت برگزار می شود و سومین دوره از این مسابقات به میزبانی شرکت ملی گاز به مدت سه روز (۲۷ تا ۲۹ مهرماه) در مجتمع فرهنگی، ورزشی و رفاهی محمود آباد به کار خود ادامه می دهد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi