نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 12665 تاریخ انتشار: ۲۷ / ۰۷ / ۱۳۹۶ - ۹:۴۳
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس: پروژه تولید برق و کاهش فلرینگ شرکت نفت و گاز پارس تلفیق می‏‎شود

  مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از تلفیق پروژه های ساخت نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی تولید برق و کاهش فلرینگ در شرکت نفت و گاز پارس خبر داد. به گزارش پایگاه خبری” اهوازنو”، محمد مشکین فام در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری به منظور جمع آوری گازهای مشعل برای تولید برق و نوسازی تجهیزات نفت و […]

 

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از تلفیق پروژه های ساخت نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی تولید برق و کاهش فلرینگ در شرکت نفت و گاز پارس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری” اهوازنو”، محمد مشکین فام در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری به منظور جمع آوری گازهای مشعل برای تولید برق و نوسازی تجهیزات نفت و گاز که امروز ۲۶ مهرماه برگزار شد، با بیان اینکه پس از ۱۵ سال توسعه فازهای پارس جنوبی به انتهای راه نزدیک شده ایم، گفت: نزدیک به ۷۰ میلیارد دلار برای توسعه این فازها هزینه شده است و ۸۵ درصد راه را رفته ایم و امیدواریم در یک سال و نیم آینده به جز فاز ۱۱ باقی فازها تکمیل شود.
وی از حفر ۴۱۳ حلقه چاه تولیدی گاز و نصب ۴۰ سکوی دریایی و بیش از ۳۵۰۰ کیلومتر خط لوله ۳۲ اینچ و همچنین ۱۳ پالایشگاه (شامل ۸ پالایشگاه در عسلویه و ۵ پالایشگاه در پارس ۲ تنبک) تا اتمام تمام فازها خبر داد و گفت: با تکمیل این فازها روزانه ۷۳۰ میلیون مترمکعب گاز، ۱ میلیون بشکه میعانات گازی، ۱۰ میلیون تن LPG و ۱۰ میلیون تن اتان  و ۵۰۰۰ هزار تن گوگرد به عنوان محصول ثانویه از پارس جنوبی تولید خواهد شد.
مشکین فام با بیان اینکه شرکت نفت و گاز پارس تا کنون درگیر توسعه پالایشگاه های فازهای پارس جنوبی بوده است گفت: از این به بعد برای فلر ریکاوری و کاهش آلاینده های پالایشگاه ها و همچنین پساب های صنعتی اقدام می کنیم.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به امضای تفاهم نامه با شرکت ایتالیایی انسالدو گفت:‌ شرکت نفت و گاز پارس تصمیم داشت با هدف تأمین برق خود برای ساخت یک نیروگاه مستقل ۱۰۰۰ مگاواتی در تنبک (پارس ۲) اقدام کند.
وی ادامه داد: این تفاهم نامه منجر به تلفیق دو پروژه تولید برق و کاهش سوزاندن گازهای مشعل می شود و منافع زیادی را برای شرکت نفت و گاز پارس می تواند به همراه داشته باشد و علاوه بر هدف اولیه، هدف ثانویه کاهش آلایندگی هم مد نظر قرار می گیرد.
ارسال دیدگاه

logo-samandehi