نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 12634 تاریخ انتشار: ۲۶ / ۰۷ / ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ابلاغ دستورالعمل جدید تعدیل مدرک نفتی‌ها تا آبان/ جزئیات توافق وزارت نفت و سازمان استخدامی بر سر تعدیل مدرک

🔆 به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو”، با گذشت حدود ۱۰ ماه از توقف فرآیند تعدیل مدرک کارکنان صنعت نفت با بخشنامه سازمان امور اداری و استخدامی کشور، توافق نهایی بر روی شرایط عمومی و اختصاصی دستورالعمل تعدیل مدرک کارکنان صنعت نفت بین وزارت نفت و سازمان امور اداری و استخدامی کشور اتفاق افتاده است. بر […]

🔆

به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو”، با گذشت حدود ۱۰ ماه از توقف فرآیند تعدیل مدرک کارکنان صنعت نفت با بخشنامه سازمان امور اداری و استخدامی کشور، توافق نهایی بر روی شرایط عمومی و اختصاصی دستورالعمل تعدیل مدرک کارکنان صنعت نفت بین وزارت نفت و سازمان امور اداری و استخدامی کشور اتفاق افتاده است.

بر این اساس با توافق نهایی، پیش بینی می شود با توافقی که بین نفت و سازمان اداری و استخدامی بر روی متن پیش نویس دستورالعمل انجام شده تا هفته اول آبان ماه امسال دستورالعمل نهایی در شورای عالی اداری و استخدامی وزارت نفت متشکل از وزیر، مدیران عامل چهار شرکت، معاون منابع انسانی و نماینده ویژه سازمان اداری و استخدامی کشور برای اجرا تصوب و ابلاغ شود.

بر اساس پیش نویس جدید یک شرایط عمومی تعریف شده این شرایط بر اساس سیاست های ابلاغی رئیس جمهور و دولت بوده و نه تنها در نفت بلکه در کل بدنه دولت اجرایی خواهد شد.

مطابق با شرایط عمومی کارکنان بیش از یک دوره نمی توانند در طول دوره خدمت اقدام به تعدیل مدرک بکنند، شرط مهم دیگر آن است که تعدیل مدرک صرفا باید با مجوز رسمی و بر اساس رسته سازمانی انجام شود یعنی کارکنان در رشته ای می توانند نسبت به تعدیل مدرک خود اقدام کنند که رشته و گرایش جدید تحصیلی اول با اخذ مجوز و دوم مطابق با رسته و تخصص شغلی آنها باشد.

از سوی دیگر با توجه به اینکه با تعدیل مدرک میزان حقوق و دستمزد کارکنان رسمی بسته به مقطع تحصیلی بین ۸ تا ۲۰ درصد افزایش می یابد در در دستور العمل جدید تعدیل مدرک میزان مشوق های تعدیل مدرک تحصیلی مدیریت شده و رقم ها منطقی شده که میزان آن بر اساس جدولی تدوین و ابلاغ خواهد شد.

هم اکنون کمیته ارزیابی سوابق متولی انجام فرآیند تعدیل مدرک در وزارت نفت و شرکت های تابعه بوده که پیگیری ها نشان می دهد که از سال ۱۳۷۸ تاکنون تعداد افراد لیسانس و به بالا از ۲۰ درصد کل جمعیت شاغلین در نفت هم اکنون به بالغ بر ۸۰ درصد افزایش یافته یعنی در طول دو دهه جمعیت لیسانس به بالای شاغل در صنعت نفت با افزایشی ۶۰ درصدی از ۲۰ به ۸۰ درصد رسیده و اکثر مدراک اخذ شده توسط کارکنان بدون هماهنگی و نا متناسب به رسته و تخصص شغلی آنها بوده است.

یکی دیگر از مشکلات تعدیل مدرک تحصیلی کارکنان این بوده که افرادی که در مناطق عملیاتی صنعت نفت فعالیت می کنند اقدام با اخذ مدرک تحصیلی فوق لیسانس یک رشته متانسب با کاری ستادی کرده یعنی یک نیروی عملیاتی فرضا لیسانس بهره برداری نفت اقدام به اخذ فوق لیسانس مدیریت و یا حسابداری کرده و بعد از اخد فوق لیسانس خواستار کار در ستاد به جای مناطق عملیاتی شده که این موضوع مشکلات متعددی را برای مناطق عملیاتی صنعت نفت ایجاد کرده است.

یک مقام مسئول هم در گفتگو با اهوازنو با بیان اینکه به زودی با ابلاغ دستورالعمل جدید تعدیل مدرک ضوابط تعیین شده اجرا خواهد شد، گفت: برخی از کارکنان با تعدیل مدرک صرفا به دنبال افزایش ۸ تا ۲۰ درصد حقوق ها هستند و این درحالی است که عملا مقاطع تحصیلی بالاتر آنها که در طول خدمت اخذ شده کوچکترین ارتباطی با رسته و تخصصی آنها ندارد و این بدان معنا است که اکثر کارکنان هدف از تعدیل مدرک را صرفا بر مبنای افزایش قابل توجه حقوق خود گذاشته‌اند.

وی افزود: این عدالت نیست که یک کارمند مدت موقت حقوق ماهانه معادل یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا دو میلیون تومان بگیرد و میزان افزایش حقوق یک کارمند رسمی بابت تعدیل مدرکی نا متناسب با تخصص شغلی آن که به درد صنعت نفت هم نمی خورد معادل کل حقوق یک کارمند قراردادی افزایش حقوق داشته باشد.

🛢

ارسال دیدگاه

logo-samandehi