نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 12594 تاریخ انتشار: ۲۵ / ۰۷ / ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

واحد آبگیر فازهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی آبان‎ماه به بهره‎برداری می‎رسد

  مجری فازهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی از راه اندازی واحد آبگیر پالایشگاه فازهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی با ظرفیت ۴۰ هزار مترمکعب در ساعت در آبان ماه امسال خبر داد. به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو”، با بهره برداری از این واحد، علاوه بر پالایشگاه فازهای ۲۲ تا ۲۴، آب شیرین […]

 

مجری فازهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی از راه اندازی واحد آبگیر پالایشگاه فازهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی با ظرفیت ۴۰ هزار مترمکعب در ساعت در آبان ماه امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو”، با بهره برداری از این واحد، علاوه بر پالایشگاه فازهای ۲۲ تا ۲۴، آب شیرین مورد نیز سرویس های جانبی (utility) پالایشگاه فاز ۱۳ پارس جنوبی، به منظور انجام فعالیت های فراورشی و تولید گاز تامین می شود.
به گفته فرهاد ایزدجو هم اکنون بخش های عمده ای از سرویس های جانبی پالایشگاه فازهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ به منظور تکمیل زنجیره تولید گاز از نخستین ردیف شیرین سازی این فازها آماده بهره برداری شده است.
مجری فازهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی اظهار کرد: از میان بخش های مهم سرویس های جانبی، واحد هوای ابزار دقیق، بخار و نیتروژن راه اندازی و به منظور تست و آماده سازی مسیر اولیه تولید (FTP)، بخار و نیتروژن تولیدی در واحدهای مختلف نخستین ردیف شیرین سازی این فازها توزیع شده است.
ردیف یکم تولید گاز شیرین در پالایشگاه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی به عنوان نخستین ردیف تولیدی این فازها، با استفاده از گاز فازهای ۶، ۷ و ۸ تا اواخر زمستان امسال به بهره برداری می رسد.
قرار است با تکمیل عملیات ساخت، این ردیف اسفند ماه آماده راه اندازی شود.
بنا بر اعلام مجری طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ در اولین مرحله بهره برداری از واحدهای شیرین سازی گاز پالایشگاه این فازها، ۱۲.۵ میلیون متر مکعب گاز، شیرین سازی و به شبکه سراسری گاز ارسال می شود.
ایزدجو درباره بخش فراساحل فازهای ۲۲ تا ۲۴ یاداور شد: عملیات حفاری موقعیت سه سکو از چهار سکوی این فازها تکمیل و پیشرفت ساخت دو سکوی ۲۲ و ۲۴A در یارد صدرا به ترتیب به ۹۲ و ۸۹.۵ درصد رسیده است.
به گفته این مجری طرح، در بخش خطوط لوله دریایی فازهای ۲۲ تا ۲۴ نیز تاکنون خط لوله ۳۲ اینچ فاز اول این طرح (۲۲ و ۲۴A) تکمیل و با انجام تست های مربوطه آماده بهره برداری شده است. همچنین خط ۱۸ اینچ میانی سکوی اصلی ۲۲ به سکوی اقماری ۲۴A لوله گذاری شده و عملیات تکمیلی آن درحال انجام است.
ارسال دیدگاه

logo-samandehi