نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 12495 تاریخ انتشار: ۱۹ / ۰۷ / ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

فرصت سرمایه گذاری خارجی برای توسعه منطقه عملیاتی چشمه خوش 

معاون مدیر عامل در امور تولید شرکت ملی نفت ایران از تمایل شرکتهای خارجی برای توسعه منطقه عملیاتی چشمه خوش از طریق سرمایه گذاری خبر داد . مهندس محسن پاک نژاد معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید در جریان بازدید از میدان مشترک پایدار غرب و دیگر مناطق عملیاتی شرکت بهره […]

معاون مدیر عامل در امور تولید شرکت ملی نفت ایران از تمایل شرکتهای خارجی برای توسعه منطقه عملیاتی چشمه خوش از طریق سرمایه گذاری خبر داد .

مهندس محسن پاک نژاد معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید در جریان بازدید از میدان مشترک پایدار غرب و دیگر مناطق عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با اشاره به اولویت تولید از میدانهای مشترک نفتی و گازی اظهار داشت :اولویت نخست شرکت ملی نفت ایران برداشت حداکثری و صیانتی از منابع نفت و گاز مشترک است و برای تحقق این خواسته فرصت های سرمایه گذاری برای شرکتهای داخلی و خارجی فراهم است.

مهندس پاک نژاد در رابطه با توان تولید روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب ، آنرا محصول تلاش مدیران و کارکنان این شرکت برشمرد و افزود : توان تولید روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت از این شرکت حاصل تلاش مدیران و کارکنان ستادی و عملیاتی است و با اجرای برنامه های توسعه ای روند رو به رشد تولید نفت را شاهد خواهیم بود.

وی از تصمیم رفع مشکلات کارکنان منطقه عملیاتی چشمه خوش خبر داد و تصریح کرد: آینده چشمه خوش درخشان است و درصدد هستیم مشکلات و موانع نیروی انسانی این منطقه را با توجه به شرایط ویژه جغرافیایی آن رفع نماییم.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو” ، مهندس رامین حاتمی از افزایش دکل های حفاری به منظور تسریع در توسعه میدانهای مشترک غرب کشور در آِینده نزدیک خبر داد و اظهار داشت : با توجه به اهمیت و اولویت برنامه توسعه میدانهای مشترک نفتی در غرب کشور و در راستای تسریع این امر تعداد دکلهای حفاری در این شرکت افزایش می یابد.

مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اشاره به پراکندگی و حوزه وسیع کاری این شرکت در مناطق جغرافیایی اشاره کرد و افزود : با توجه به اینکه گستره فعالیت شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در تمامی نقاط خشکی ایران واقع هست ، مشکلات و مدیریت خاص آنرا می طلبد . همکاری و همدلی تمامی کارکنان در ستاد شرکتها و مناطق عملیاتی باعث شده که در برنامه ریزی ها و دستیابی به اهداف تولید نفت و گاز در قالب برنامه تولید تکلیفی موفق باشیم. در این رابطه همه ما مسئولیت داریم که در رفع مشکلات قانونی کارکنان به خصوص شاغل در مناطق عملیاتی تمام تلاش خود را انجام دهیم.

بر اساس این گزارش : سعید ناصری پور مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در این دیدار به شرح خلاصه ای از عملکرد شرکت متبوع خویش پرداخت و از فعال بودن ۱۲ میدان نفتی و گازی این شرکت خبر داد و افزود : با تولید روزانه هفت میلیون متر مکعب گاز درمنطقه تنگ بیجار و تامین گاز مصرفی غرب کشور ، این منطقه از بن بست گازی خارج می شود.

این گزارش می افزاید : شرکت بهره برداری نفت وگاز غرب یکی از شرکتهای تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که حوزه فعالیت آن در استانهای کرمانشاه ، ایلام ، خوزستان و لرستان با مرکزیت ستاد در شهر کرمانشاه است. همچنین سال گذشته بیش از ۱۷۸ هزار بشکه در روز نفت تولید شده است و میعانات گازی روزانه پنج هزار و ۷۰۰ بشکه و میزان تولید روزانه گاز چهار میلیون و ۷۸۰ هزار متر مکعب بوده است. میدانهای نفتی این شرکت شامل نفت شهر، چشمه خوش ، دهلران ، سركان ، ماله كوه، پايدار غربي، پايدار شرقي ، آبان ، دانان، دالپري، سومار، آذر، مهر ، ويزنهار و چنگوله می شود. میدانهای گازی هم شامل تنگ بيجار ، كبير كوه ، هالوش و سمند است.

شایان ذکر است : منطقه عملیاتی چشمه خوش در ۵۲ کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام واقع است که با ظرفیت اسمی ۱۸۱ هزار بشکه در روز نفت تولیدی میدانهای آبان ، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری را فرآورش و در نهایت به منظور صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک و تامین خوراک پالایشگاه ها ارسال می شود. همچنین واحد نمک زدایی چشمه خوش در سال ۱۳۸۵ با ظرفیت اسمی ۷۵ هزار بشکه راه اندازی شد. خوراک واحد نمک زدایی چشمه خوش از نفت نمکی میادین دهلران و دانان و آبان ، پایدار غرب و چاههای نمکی میدان چشمه خوش تامین می شود.

 

ارسال دیدگاه

logo-samandehi