نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 12460 تاریخ انتشار: ۱۷ / ۰۷ / ۱۳۹۶ - ۹:۱۰
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

افتتاح دومین مرکز رفاه کودک و خانواده به مناسبت روز جهانی کودک

افتتاح دومین مرکز رفاه کودک و خانواده به مناسبت روز جهانی کودک به گزارش پایگاه خبری اهوازنو “معاون امور اجتماعی بهزیستی استان خوزستان در مراسم افتتاحیه دومین مرکز رفاه کودک و خانواده اهواز که به مناسبت روز جهانی و هفته ملی کودک با شعار «هر کودک نشانی خداست» گفت: هدف از راه اندازی این مراکز […]

افتتاح دومین مرکز رفاه کودک و خانواده به مناسبت روز جهانی کودک

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو “معاون امور اجتماعی بهزیستی استان خوزستان در مراسم افتتاحیه دومین مرکز رفاه کودک و خانواده اهواز که به مناسبت روز جهانی و هفته ملی کودک با شعار «هر کودک نشانی خداست» گفت: هدف از راه اندازی این مراکز فراهم آوردن خدمات مراقبتی و پرورشی برای کودکان در راستای تحکیم بنیان خانواده است.

محمدرضا عباسی بیان داشت: این طرح به صورت پایلوت در ۷ استان کشور از جمله تهران، اصفهان، شیراز، تبریز، گیلان، یزد و خوزستان اجرا می شود و در خوزستان تاکنون دو مرکز در اهواز راه اندازی شده و یک مرکز در دزفول راه اندازی خواهد شد.

 

وی افزود: مراکز رفاه کودک و خانواده با هدف افزایش سطح دسترسی جامعه به خدمات ویژه رفاه کودک و خانواده، فراهم کردن امکان مراقبت از کودکان در ساعت عدم حضور سرپرستان آنها، آموزش مهارت های زندگی بر پایه فرهنگ دینی و ملی و آموزش سرپرستان در راستای ارتقای سطح مهارت های والدینی تأسیس می شوند.

عباسی عنوان کرد: جامعه هدف این مراکز، کودکان ۱۲ سال و کمتر و خانواده های آنها است.

وی همچنین افزود: مراکز رفاه کودک و خانواده با تفکیک جنسیتی برای کودکان ۷ سال به بالا در سه تیپ، فعالیت می کنند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان خوزستان ادامه داد: مراقبت روزانه، انجام تکالیف مدرسه، مطالعه آزاد، برگزاری دوره های آموزشی، استفاده از کلاس های آموزشی فوق برنامه، برگزاری اردوهای تفریحی و آموزشی از جمله خدماتی است که به گروه سنی ۷ سال به بالا ارائه می شود.

عباسی اظهار داشت: مراکز غیردولتی کودک و خانواده، تحت نظارت سازمان بهزیستی توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی، برای ارائه خدمات عمومی و به صورت ساعتی یا تمام وقت به کودکان و خانواده ها راه اندازی می شوند.

 

ارسال دیدگاه

logo-samandehi