نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 12407 تاریخ انتشار: ۱۶ / ۰۷ / ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۸
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران تاکید کرد…..  تعامل با سازمان بازرسی و نهادهای نظارتی باعث پیشرفت کارها می شود

مهندس رامین حاتمی در جلسه هم اندیشی مدیران و روسای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و بازرس کل امور نفت سازمان بازرسی کل کشور وکارشناسان این سازمان با تاکید بر تعامل دوسویه ، این ارتباط را عامل بهبود امور و پیشبرد اهداف شرکت برشمرد. مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در این جلسه با […]

مهندس رامین حاتمی در جلسه هم اندیشی مدیران و روسای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و بازرس کل امور نفت سازمان بازرسی کل کشور وکارشناسان این سازمان با تاکید بر تعامل دوسویه ، این ارتباط را عامل بهبود امور و پیشبرد اهداف شرکت برشمرد.

مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در این جلسه با ارائه گزارشی از مجموع فعالیت های شرکت و حوزه های عملیاتی آن اظهار داشت : شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در سال ۱۳۷۷ تاسیس شد. تعداد میدانهای توسعه یافته آن شامل ۱۲ میدان نفتی و ۱۳ میدان گازی است. سه میدان نفتی و سه میدان گازی نیز در دست توسعه است. همچنین میدانهای توسعه نیافته شامل ۱۰ میدان نفتی و ۱۶ میدان گازی می شود. پنج میدان نفتی و یک میدان گازی نیز در شمار میدانهای مشترک این شرکت محسوب می شود.

مهندس حاتمی دررابطه بامیزان ذخایر باقیمانده نفت و گاز این شرکت تصریح کرد : ذخیره نفت باقیمانده بیش از سه میلیارد بشکه و میزان ذخیره گاز نیز بیش از سه تریلیون متر مکعب است. همچنین این شرکت دارای ۲۳ مرکز جمع آوری ، ۲۴ واحد بهره برداری و نمکزدایی / مرکز تفکیک ، سه ایستگاه تقویت فشار / پمپاژ ، یک پالایشگاه گازی و شش هزار و ۳۵۹ کیلومتر خطوط لوله است.

وی در معرفی شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی به عنوان یکی از شرکتهای تابعه اظهار داشت : حیطه ماموریت این شرکت در استانهای فارس ، هرمزگان ، بوشهر ، کهکیلویه و بویر احمد و چهار محال بختیاری با مرکزیت ستاد در شهر شیراز است. حوزه فعالیت این شرکت تولید از میدانهای مستقل گازی درچهار منطقه عملیاتی نارو کنگان ، آغار و دالان ، سرخون و پارسیان و تولید نفت از میادین سروستان و سعادت آباد شامل می شود . میزان تولید گاز در سال گذشته بیش از ۱۶۹ میلیون متر مکعب در روز ، تولید روزانه نفت بیش از پنج هزار بشکه و میعانات گازی بیش از ۵۴ هزار بشکه در روز بوده است میدانهای گازی این شرکت شامل نار ،کنگان ، هما ، شانول ، وراوی ، تابناک ، آغار ، دالان و سرخون ، دی سفیدزاخور ، هالگان ، سپيد باغون ، گشوی جنوبي ، خارتنگ ، زيره ، سمند ، سورو، عسلويه غربي ، گردان ، مختار ، کوه مند ، نمك غربي است و میدانهای نفتی آن سروستان ، سعادت آباد ، خشت ، بوشهر، دودرو ، بوشگان، خيام ، شوروم ، عسلويه شرقي، كوه ريگ و كوه كاكي را شامل می شود.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”، مهندس حاتمی درباره شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق به عنوان دومین شرکت تابعه ، خاطرنشان کرد : شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در استان خراسان رضوی با مرکزیت ستاد در شهر مشهد مقدس واقع است و تولید گاز از میدانهای خانگیران و گنبدلی را به عهده دارد.میزان تولید گاز این شرکت در سال گذشته برابر با ۴۳ میلیون و ۳۵۰ هزار متر مکعب در روز و تولید میعانات گازی آن بیش از یک هزار بشکه در روز بود.

مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در رابطه با سومین شرکت تحت پوشش این شرکت اظهار داشت : شرکت بهره برداری نفت وگاز غرب به عنوان سومین شرکت تحت پوشش شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در حوزه جغرافیایی استانهای کرمانشاه ، ایلام ، خوزستان و لرستان با مرکزیت ستاد در شهر کرمانشاه واقع است. سال گذشته تولید نفت آن بیش از ۱۷۸ هزابشکه در روز بوده است . در این مدت همچنین روزانه پنج هزار و ۷۰۰ بشکه میعانات گازی و چهار میلیون و ۷۸۰ هزار متر مکعب گاز برداشت شده است. میدانهای نفتی این شرکت شامل نفت شهر، چشمه خوش ، دهلران ، سركان ، ماله كوه، پايدار غربي، پايدار شرقي ، آبان ، دانان، دالپري، سومار، آذر، مهر ، ويزنهار و چنگوله می شود. میدانهای گازی هم شامل تنگ بيجار ، كبير كوه ، هالوش و سمند است.

مهندس حاتمی در رابطه با عملکرد تولید نفت و گاز طی شش ماه اول امسال در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران خاطرنشان کرد : متوسط تولید واقعی نفت در شش ماه اول امسال بیش از ۱۸۱ هزار بشکه در روز و متوسط تولید واقعی گاز در این مدت ببیش از ۲۰۹ میلیون متر مکعب در روز بوده است.

بر اساس این گزارش در حیطه انعقاد تفاهم نامه توسعه میدانهای گازی و نفتی در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران تا کنون با ۹ شرکت شامل یک شرکت داخلی و کشورهای اتریش ، آلمان ، روسیه ، لهستان ، تایلند و مالزی برای توسعه میدانهای چشمه خوش ، دالپری ، پایدار غرب ، پایدار، دهلران ، آبان و سومار مذاکره شده است.

این گزارش می افزاید : در سال گذشته پروژه های تکمیل مرکز تفکیک هما – شانول با استفاده از سیستم لخته گیر ( مرکز تفکیک خیرگو)، احداث ایستگاه دریافت و ارسال توپک خط لوله ۴۲ اینچ دالان به مارون، احداث مرکز تفکیک دانان ، احداث لوپ دالپری ، احداث پروژه بنک دی چشمه خوش ، احداث خط لوله ۱۶ اینچ پارت A و B میدان آذر ، راه اندازی سیستم تلمبه های آتش نشانی واحد بهره برداری چشمه خوش ، راه اندازی سیستم تصفیه پساب نمکزدایی دهلران به اتمام رسیده است.

شایان ذکر است : در این جلسه مدیران عامل شرکتهای تابعه و مدیران ستادی به ارائه درخواست های قانونی خود برای رفع مشکلات از سازمان بازرسی کل کشور پرداختند و آقای میری دیسفانی بازرس کل امور نفت سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به عنوان گسترده ترین شرکت از لحاظ حوزه فعالیت جغرافیایی ، این جلسه را به عنوان فتح بابی برای تعامل بیشتر سازمان و شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برشمرد که زمینه شفافیت بیشتر کارها و تسریع آن را به دنبال خواهد داشت. همچنین سازمان بازرسی بر حسب رسالت ذاتی خود وظیفه نظارت بر فعالیت شرکت ها را به عهده دارد و به عنوان یکی از اکان نظام ، در کنار شرکت های و در جهت کمک به آنها و شفاف نمودن امور قدم بر می دارد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi