نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 12363 تاریخ انتشار: ۱۵ / ۰۷ / ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

پس از مذاکرات زنگنه و مدیرعامل شرکت لوک اویل در مسکو صورت گرفت:  امضای تفاهم‌نامه نفتی مطالعات مشترک خزر و دشت آبادان

در مذاکرات وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران با مدیرعامل شرکت نفتی لوک اویل روسیه، یادداشت تفاهم همکاری نفتی و مطالعات مشترک در ناحیه دشت آبادان و حوزه دریای خزر به امضای مدیران شرکت‌های مسئول رسید. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو به نقل از روابط عمومی شرکت اکتشاف نفت  “، بیژن زنگنه “وزیر نفت جمهوری اسلامی […]

در مذاکرات وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران با مدیرعامل شرکت نفتی لوک اویل روسیه، یادداشت تفاهم همکاری نفتی و مطالعات مشترک در ناحیه دشت آبادان و حوزه دریای خزر به امضای مدیران شرکت‌های مسئول رسید.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو به نقل از روابط عمومی شرکت اکتشاف نفت  “، بیژن زنگنه “وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران” در مسکو با وحید علی اکبروف “مدیر عامل شرکت نفتی لوک اویل روسیه” دیدار و مذاکره کرد. در این مذاکرات که شامگاه سه‌شنبه با حضور سیدصالح هندی، “مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران”، محسن دلاویز ” مدیر عامل شرکت نفت خزر ” ، مهدی سنایی “سفیر ایران” و سه تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی  انجام شد، دو طرف بر گسترش همکاری‌ها در حوزه های مختلف نفتی تأکید کردند.

در جریان این دیدار، یادداشت تفاهم‌نامه همکاری و دو مطالعه مشترک در حوزه  دشت آبادان و دریای خزر توسط مدیریت اکتشاف از طرف شرکت ملی نفت ایران و مدیران شرکت نفتی لوک اویل روسیه به امضاء رسید.

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران با تأکید بر اهمیت همکاری‌های نفتی ایران و روسیه، نشست گازی در مسکو و همچنین هم‌افزایی دو کشور در این عرصه‌ها را برای تقویت همکاری‌ها تأثیرگذار برشمرد.

مدیر عامل شرکت لوک اویل نیز تأکید کرد که برای گسترش همکاری های نفتی در بخش های مختلف، علاقه دو جانبه وجود دارد. وی همچنین با اشاره به نشست سالانه وزیران مجمع کشورهای صادر‌کننده گاز که امروز در مسکو آغاز می شود، جایگاه ایران و روسیه و هم‌گرایی دو کشور در این حوزه را مهم بر شمرد.

براساس این تفاهم نامه همکاری، مجری هر دو مطالعه، مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران خواهد بود که در حوزه مطالعه مشترک دریای خزر، شرکت نفت خزر هم به عنوان همکار طرف ایرانی، با مدیریت‌اکتشاف مشارکت خواهد داشت.

لازم به ذکر است مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در راستای استفاده از دانش و فناوری‌های نوین در حل معضلات مرتبط با ابهامات و پیچیدگی‌هایی که در برخی مناطق رسوبی کشور وجود دارد، پروژه‌های مطالعاتی مشترکی جهت همکاری با شرکت‌ها و مؤسسات تحقیقاتی بین‌المللی تعریف کرده است. در سال‌های گذشته بیش از ۲۰ پروژه مطالعاتی مشترک با همکاری شرکت‌های معتبر نفتی و دانشگاه‌های بین‌المللی انجام گرفته که سهم به‌سزایی در پیشرفت دانش و آگاهی کارشناسان داخلی و آشنایی آنها با آخرین روش‌های مطالعات داشته و ثمرات گسترده‌ای چه از لحاظ فنی و چه پیشبرد اهداف سازمانی مدیریت اکتشاف به همراه داشته است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi