نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 12352 تاریخ انتشار: ۱۲ / ۰۷ / ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیر کل بهزیستی خوزستان: بیش از ۲۴ هزار نفر سالمند تحت پوشش بهزیستی هستند

  مدیرکل بهزیستی استان خوزستان همزمان با گرامیداشت روز و هفته سالمند ضمن اعلام این خبر گفت:۹ مهرماه برابر با روز اول اکتبر که امسال مصادف با دهم محرم و روز شهادت سالار و سرور شهیدان بود به عنوان روز جهانی سالمندان نامگذاری شده است و تمام کشورهای جهان، همه ساله به پاس شأن منزلت و […]

 

مدیرکل بهزیستی استان خوزستان همزمان با گرامیداشت روز و هفته سالمند ضمن اعلام این خبر گفت:۹ مهرماه برابر با روز اول اکتبر که امسال مصادف با دهم محرم و روز شهادت سالار و سرور شهیدان بود به عنوان روز جهانی سالمندان نامگذاری شده است و تمام کشورهای جهان، همه ساله به پاس شأن منزلت و مقام سالمندان این روز را گرامی می دارند.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” غلامرضا صدیق راد با اشاره به شعار سازمان بهداشت جهانی به مناسبت روز جهانی سالمندان در سال ۲۰۱۷ میلادی «حرکت به سوی آینده، بهره گیری از استعدادها، همکاری ها و مشارکت افراد سالمند در جامعه» بیان داشت: در کشور ما علاوه بر گرامیداشت این روز، از ۱۰ لغایت ۱۶ مهر به عنوان هفته ملی تکریم سالمندان نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: در تعریف سازمان بهداشت جهانی، سالمند کسی است که سن او از مرز ۶۰ سالگی گذشته باشد.

صدیق راد تأکید کرد: بهزیستی خوزستان به پاس قدردانی و تکریم از مقام شامخ سالمندان استان، همچون سال های گذشته مراسم و برنامه های مختلفی با همکاری شهرستان ها و مراکز تحت پوشش برگزار کرده است.

وی با اشاره به اینکه هفت میلیون و ۴۱۴ هزار و ۹۱نفر سالمند بالای ۶۰سال در کشور وجود دارد که ۹درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند بیان کرد: در استان خوزستان ۳۳۲هزار و ۱۹۹نفر افراد بالای ۶۰ سال وجود دارد که۰۵/۷ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند که در حال حاضر حدود ۲۴۰۲۸ نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی خوزستان را افراد بالای ۶۰ سال تشکیل می دهند که این آمار نسبت به سال گذشته نزدیک به ۱۰۰۰ نفر افزایش داشته است .

مدیرکل بهزیستی خوزستان تصریح کرد: تعداد ۱۱۶۱۷ نفر از سالمندان تحت پوشش این سازمان مستمری دریافت می کنند.

صدیق راد همچنین توضیح داد: بهزیستی علاوه بر خدمات حمایتی و رفاهی به سالمندان شامل کمک های نقدی مانند وام مسکن، کمک هزینه ودیعه مسکن، کمک هزینه ایاب و ذهاب و… ، کمک های غیر نقدی چون پوشاک، مواد غذایی، بن کالا، اردوهای فرهنگی-تفریحی- سیاحتی- زیارتی و… خدمات توانبخشی و توانپزشکی نیز به این عزیزان ارائه می کند.

وی بیان کرد: خدمات توانبخشی و توانپزشکی شامل دریافت وسایل کمک توانبخشی مانند عصا، ویلچر، تشک مواج و… و وسایل مصرفی پزشکی مانند وسایل پانسمان و پوشک و.. است.

صدیق راد افزود: بهزیستی خوزستان همچنین خدمات توانبخشی، نگهداری و مراقبتی به سالمندان نیازمند بویژه سالمندان کم بضاعت و ناتوان را ارائه می دهد و در حال حاضر ۱۷ مرکز توانبخشی مختص سالمندان با ظرفیت ۸۲۰ نفر، اعم از مراکز شبانه روزی ( ۷ مرکز با ظرفیت۴۰۰ نفر)، مراکز روزانه ( ۵ مرکز با ظرفیت ۲۱۰ نفر ) و ویزیت در منزل ( ۵ مرکز با ظرفیت ۲۱۰ نفر ) در سطح استان خدمات مراقبتی و توانبخشی به سالمندان ارائه می کنند.

وی افزود: ۷ مرکز شبانه روزی سالمندان در شهرهای اهواز(۲مرکز)،کارون(۱مرکز)،بهبهان(۱مرکز)،دزفول(۱مرکز)،خرمشهر(۱مرکز) و ۵مرکز روزانه در شهرهای اهواز(۱مرکز)،بهبهان(۱مرکز)،مسجدسلیمان(۱مرکز)،شوشتر(۱مرکز)،گتوند(۱مرکز) و ۵مرکز ویزیت در منزل در شهرهای اهواز(۲مرکز)،بهبهان(۱مرکز)،شوشتر(۱مرکز) و مسجدسلیمان(۱مرکز) تحت نظارت بهزیستی فعالیت و به سالمندان عزیز خدمات رسانی می کنند .

مدیر کل بهزیستی خوزستان در پایان اظهار کرد: در جهت افزایش کیفیت زندگی سالمندان و سالمندی سالم، شورای ساماندهی سالمندان در سطح استان و شهرستان ها با حضور فرمانداران، و مضاف برآن بنیاد فرزانگان در شهرستان اهواز در سال جاری راه اندازی شد که بیشتر فعالیت های آموزشی، فرهنگی و اوقات فراغت را سالمندان عضو آن بر عهده دارند.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi