نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 12274 تاریخ انتشار: ۱۲ / ۰۷ / ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۶
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

از سوی مدیریت HSE  و فوریت های پزشکی ملی حفاری برگزار شد همایش علمی آموزشی پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی

    از سوی مدیریت HSE  و فوریت های پزشکی شرکت ملی حفاری ایران همایش علمی آموزشی تحت عنوان « پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی» روز چهارشنبه (۱۲ مهرماه )در سالن اجتماعات ساختمان مرکزی شرکت برگزار شد . به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” در این همایش که به مناسبت هفتم مهرماه (روز جهانی قلب) برگزار گردید، آخرین […]

 

 

از سوی مدیریت HSE  و فوریت های پزشکی شرکت ملی حفاری ایران همایش علمی آموزشی تحت عنوان « پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی» روز چهارشنبه (۱۲ مهرماه )در سالن اجتماعات ساختمان مرکزی شرکت برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” در این همایش که به مناسبت هفتم مهرماه (روز جهانی قلب) برگزار گردید، آخرین دستاوردهای نوین تجهیزات پزشکی مرتبط با قلب نیز معرفی گردید .

سخنرانان این همایش که در آن جمعی از کارکنان بخش های عملیاتی، پشتیبانی و ستادی شرکت از جمله مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست و فوریت های پزشکی حضور داشتند، محور سخنان خود به طرح مباحث علمی پیرامون شعار سال ۲۰۱۷ سازمان بهداشت جهانی با موضوع « همه با هم برای سلامتی قلب»  اختصاص دادند 

دکتر سید حسن موسوی معاون بهداشت و طب صنعتی بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز در این نشست علمی آموزشی صنعتی شدن جهان امروز را باعث کم تحرکی دانست و گفت: زندگی ماشینی و تعذیه ناسالم زمینه خیلی از بیماری ها از جمله قلبی عروقی را در جوامع مختلف بخصوص کشورهای صنعتی بوجود آورده است .

وی افزود: بر اساس تحقیقات و بررسی های علمی ۲۴.۷ درصد بیماری های قلبی نشات گرفته از کم تحرکی، چاقی، فشار خون بالا، دیابت، اختلالات چربی خون و استعمال دخانیات است .

دکتر موسوی ضمن تاکید بر لزوم توجه به پیشگیری در مراحل مختلف ابتلا به بیماری، تصریح کرد: در این زمینه عوامل اجتماعی از جمله فرهنگ تغدیه و ورزش های همگانی بسیار اثر گذار می باشد.

معاون بهداشت و طب صنعتی بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز با بیان اینکه سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت سلامت محوری را سرفصل اهداف و برنامه های خود قرار داده است، گفت: تلاش این سازمان بالا بردن سطح معلومات عمومی و شناسایی افراد در معرض خطر بیماری و جلوگیری از آسیب های ناشی از عوارض بیماری های قلبی عروقی است .

دکتر محسن موقرپور پزشک و مشاور فنی دستگاه های حفاری دیگر سخنران این همایش بود که با اشاره به شعار امسال روز جهانی قلب، ضمن تاکید بر فرهنگ سازی و توجه بیش از پیش به مقوله سلامت گفت: کاربست شیوه های مناسب زندگی خاصه در بخش تغذیه ، تحرک، عدم چاقی و دوری از استرس در محیط کار و کاهش اضطراب می تواند در درگیر شدن افراد با بیماری های قلبی عروقی موثر واقع شود .

وی یکی از عوامل بسیار مهم در ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را استعمال دخانیات عنوان کرد و افزود: عدم استفاده از سیگار ۸۰ درصد ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد .

دکتر موقر پور در همین ارتباط اظهار کرد: از نکات مهم در فرهنگ سازی اجتناب از استعمال دخانیات است زیرا فرد سیگاری هم سلامت خود و هم سلامت خانواده در معرض خطر بیماری  قرار می دهد 

وی گفت: علائم بیماری های قلبی به روال معمول دیر خود را نشان می دهد و لذا آزمایش های ادواری و سالانه برای آگاهی از سلامت توصیه می شود و در این آزمایشات باید سطح چربی، فشار خون، قند خون و … مورد بررسی قرار گیرد .

این پزشک توجه به ورزش خاصه ورزش های هوازی را یادآور و توصیه کرد: افراد باید برای بالابردن سطح سلامت خود روزانه بین پنج تا هفت کیلومتر پیاده روی داشته باشند .

موقر پور مصرف میوه و سبزیجات، امگا ۳ و آنتی اکسیدان ها و همچنین شادی و دوری از تنش را بهترین شیوه برای بیماران قلبی دانست .

وی افزود: در بحث فرهنگ سازی صدا و سیما، مطبوعات، فضای مجازی می توانند در آگاهی دادن به مخاطبین در زمینه سلامت و پیشگیری از بیماری ها بسیار اثرگذار باشند .

دکتر کوروش محمدی متخصص طب اورژانس نیز محور سخنان خود را به کالبد شکافی قلب اختصاص داد و به تفصیل در ارتباط با فیزیولوژی قلب اعم از بطن چپ و راست، دریچه میترال، رگ های آئورت و …… پرداخت و درباره بیماری های قلبی و راه های درمان آن توضیح داد .

دکتر اصغر صادق آبادی دیگر سخنران این همایش با ارائه پاور پوینت به معرفی و تشریح آخرین تجهیزات مورد استفاده در بیمارهای قلبی عروقی پرداخت که مورد توجه حاضرین قرار گرفت

ارسال دیدگاه

logo-samandehi