نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 12236 تاریخ انتشار: ۱۱ / ۰۷ / ۱۳۹۶ - ۹:۵۲
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

معاون وزیر نفت: مذاکرات توتال و تکنیپ فرانسه برای اجرای طرح تولید اتیلن در ایران

 معاون وزیر نفت با اشاره به مذاکرات توتال  و تکنیپ فرانسه برای اجرای طرح تولید اتیلن در صنعت پتروشیمی ایران خبر داد و گفت: به زودی قرارداد نهایی سرمایه گذاری در پتروشیمی با فرانسوی‌ها امضا می‌شود. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” مهندس مرضیه شاهدائی درباره آخرین وضعیت مذاکرات با توتال فرانسه برای سرمایه گذاری در […]

 معاون وزیر نفت با اشاره به مذاکرات توتال  و تکنیپ فرانسه برای اجرای طرح تولید اتیلن در صنعت پتروشیمی ایران خبر داد و گفت: به زودی قرارداد نهایی سرمایه گذاری در پتروشیمی با فرانسوی‌ها امضا می‌شود.


به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” مهندس مرضیه شاهدائی درباره آخرین وضعیت مذاکرات با توتال فرانسه برای سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی ایران، گفت: هم اکنون توتال فرانسه به عنوان شرکت طرف مذاکره شرکت ملی صنایع پتروشیمی مذاکراتی را با شرکت تکنیپ فرانسه آغاز کرده است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر اینکه محور گفتگوهای توتال و تکنیپ فرانسه اجرای طرح تولید اتیلن در ایران است، تصریح کرد: با نهایی شدن مذاکرات دو شرکت و انجام مطالعات اقتصادی و امکان سنجی (FS) شرایط برای امضای قرارداد مشارکت و سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران فراهم می شود.

در همین حال اخیرا «عادل نژادسلیم» مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس اخیرا از امضای قرارداد ارزیابی زیست محیطی پروژه، انجام مطالعات اقتصادی و امکان سنجی (FS) با شرکت توتال فرانسه در صنعت پتروشیمی ایران خبر داده است.

به گزارش انرژی نیوز، بر اساس آخرین دور از گفتگوها، ایران و توتال بر روی ساخت مجتمع‌های جدید پتروشیمی در مجموع با ظرفیت تولید سالانه حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن محصول پتروشیمی و پلیمری به توافق اولیه دست یافته‌اند.

بر این اساس ایران و توتال فرانسه بر روی ساخت ۲ مجتمع تولید یک گرید ویژه و خاص پلی اتیلن و یک مجتمع اتان کراکر با هدف تبدیل اتان به اتیلن توافق کرده و پیش بینی می‌شود در صورت توافق توتال بین ۱.۵ تا ۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی کشور انجام دهد.

مطابق با گفتگوهای انجام شده، دو طرف بر روی ساخت ۲ مجتمع تولید پلی اتیلن و محصولات پلیمری هر یک با ظرفیت تولید سالانه ۵۰۰ هزار تن توافق کرده، ضمن آنکه ظرفیت واحد اتان کراکر هم حدود یک تا ۱.۲ میلیون تن در سال برآورد می‌شود.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi