نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 11822 تاریخ انتشار: ۱۹ / ۰۶ / ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

دکتر روحانی در دیدار رئیس جمهوری ونزوئلا: تداوم رایزنی میان کشورهای صادرکننده نفت ضروری است

رئیس جمهوری در دیدار همتای ونزوئلایی خود تداوم رایزنی میان کشورهای صادرکننده نفت را ضروری خواند و گفت: تلاش‌های تولیدکنندگان عضو و غیرعضو اوپک به‌ویژه ونزوئلا برای کاهش تولید، پایداری و تعادل قیمت نفت دستاوردهای مثبتی داشته که تداوم این تلاش‌ها ضروری است. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” ، دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری، امروز […]

رئیس جمهوری در دیدار همتای ونزوئلایی خود تداوم رایزنی میان کشورهای صادرکننده نفت را ضروری خواند و گفت: تلاش‌های تولیدکنندگان عضو و غیرعضو اوپک به‌ویژه ونزوئلا برای کاهش تولید، پایداری و تعادل قیمت نفت دستاوردهای مثبتی داشته که تداوم این تلاش‌ها ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” ، دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری، امروز (یکشنبه، ۱۹ شهریورماه) در حاشیه نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در عرصه علم و فناوری، در قزاقستان و در دیدار با نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا با بیان این‌که تداوم رایزنی میان کشورهای صادرکننده نفت برای کاهش تولید، پایداری و تعادل قیمت نفت ضروری است، گفت: تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی ۲ کشور ایران و ونزوئلا نیز گامی مهم برای تقویت همکاری‌هاست.

رئیس جمهوری ونزوئلا در این دیدار خواهان توسعه و تعمیق بیش از پیش روابط تهران – کاراکاس شد و افزود: تشکیل کمیسیون مشترک زمینه مناسبی را برای بررسی فرصت‌های جدید در تقویت همکاری‌های ایران و ونزوئلا ایجاد خواهد کرد.

وی به موضوع رایزنی‌ها برای ثبات بازار نفت اشاره و تصریح کرد: ما در تلاش هستیم تا برای رساندن قیمت نفت به رقمی مناسب، نشستی را تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی با حضور سران کشورهای عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) برگزار کنیم.

نخستین اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در حوزه علم و فناوری با حضور رئیس جمهوری ایران، سران و مقام‌های کشورهای عضو این سازمان در آستانه پایتخت قزاقستان صبح روز یکشنبه گشایش یافت.

بررسی روابط نوظهور میان علم و فناوری و جایگاه کشورهای اسلامی در این عرصه و همچنین جستجوی راهکارهای گسترده تر همکاری علمی میان کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی از محورهای اصلی این اجلاس است.

افزون بر سران کشورهای اسلامی، شخصیت های علمی و فرهنگی و نیز رؤسای نهادهای بین‌المللی نیز در این اجلاس حضور دارند و در پایان نشست نیز بیانیه مشترکی منتشر خواهد شد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی رئیس جمهوری قزاقستان و برای سخنرانی در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در حوزه علم و فناوری عصر شنبه به وقت محلی وارد آستانه پایتخت قزاقستان شد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi