نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 11747 تاریخ انتشار: ۱۴ / ۰۶ / ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایران از حضور شرکت‌های برزیلی در پروژه‌های نفت و گاز استقبال می‌کند

وزیر نفت اعلام کرد که در دیدار همتای برزیلی خود، از شرکت های فعال در صنعت نفت برزیل برای همکاری در پروژه‌های صنعت نفت ایران دعوت کرده است. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”، بیژن زنگنه، وزیر نفت، عصر دوشنبه (۱۳ شهریور ماه) پس از دیدار با فرناندو کولهو فیلهو،وزیر معادن و انرژی برزیل، در جمع خبرنگاران […]

وزیر نفت اعلام کرد که در دیدار همتای برزیلی خود، از شرکت های فعال در صنعت نفت برزیل برای همکاری در پروژه‌های صنعت نفت ایران دعوت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”، بیژن زنگنه، وزیر نفت، عصر دوشنبه (۱۳ شهریور ماه) پس از دیدار با فرناندو کولهو فیلهو،وزیر معادن و انرژی برزیل، در جمع خبرنگاران گفت: نخستین محور گفت‌و‌گوی هیئت ایرانی و برزیلی، دعوت ایران از شرکت دولتی نفت برزیل (پتروبراس) برای حضور در پروژ‌ه‌های نفت و گاز کشور بود و همچنین درباره دیگر زمینه‌های همکاری مذاکره شد.

وی افزود: پیش تر قرار بود گروهی از ایران به برزیل بروند؛ اما گفتیم سفر گروه مدیران شرکت پتروبراس به ایران برای مذاکرات درباره طرح توسعه لایه‌های نفتی پارس جنوبی و همچنین مشارکت آنها در حوزه نفتی خزر در اولویت قرار گیرد.

به گفته وزیر نفت، همکاری شرکت‌های برزیلی در زمینه ساخت تجهیزات نفت در ایران برای استفاده در بازار داخلی و صدور به بازارهای منطقه، محور دوم گفت‌وگوی وزیران دو کشور بود.

زنگنه با اشاره به نظر مثبت طرف برزیلی در زمینه ساخت تجهیزات نفتی در ایران، گفت: طرف برزیلی قول داد که گروهی از پتروبراس به ایران سفر کند و در چند ماه آینده مجموعه‌ای از صنعتگران برزیلی به ایران خواهند آمد که ما هم از این موضوع استقبال و زمینه را آماده می‌کنیم.

وی همچنین با اشاره به ابراز تمایل برزیل برای تأمین نفت یک پروژه پالایشگاهی در این کشور از سوی ایران، گفت: قرار شد ما یک مشاور بین المللی را استخدام کنیم که این موضوع را  از منظر نگرانی و خواست‌هایی که ما داریم بررسی کند و در این باره نظر دهد.

به گفته وزیر نفت، در پروژه پالایشی یاد شده با ظرفیت ۶۰۰ هزار بشکه در روز، یک طرف چینی هم حضور دارد که در ساخت و تأمین مالی این پروژه مشارکت خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi