نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 11668 تاریخ انتشار: ۱۰ / ۰۶ / ۱۳۹۶ - ۹:۲۴
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

افتتاح واحد LDR بلوک زایمان بیمارستان امید شهرستان لالی/تلاشی مثال زدنی در راستای ارتقاء سلامت مادران و نوزادان +تصاویر

  در آخرین روز از هفته گرامیداشت دولت، واحد ال دی ار بلوک زایمان طبیعی بیمارستان امید شهرستان لالی با حضور مسئولین اجرایی شهرستان و نمایندگانی  از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افتتاح گردید‌. صادق سعیدی مدیر شبکه بهداشت و درمان لالی در حاشیه ی این افتتاحیه با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت ۸ بسته […]

 

در آخرین روز از هفته گرامیداشت دولت، واحد ال دی ار بلوک زایمان طبیعی بیمارستان امید شهرستان لالی با حضور مسئولین اجرایی شهرستان و نمایندگانی  از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افتتاح گردید‌.

صادق سعیدی مدیر شبکه بهداشت و درمان لالی در حاشیه ی این افتتاحیه با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت ۸ بسته ی خدمتی در حوزه ی درمان داشته که یکی از آن ۸ بسته  ترویج زایمان طبیعی می باشد که برای رواج زایمان طبیعی بایستی بستر و امکاناتی فراهم گردد که ساخت بلوک های زایمانی ال دی آر و تبدیل بلوک های  زایمانی سنتی به بلوکهای زایمانی ال دی ار ( واحدهای تک نفره ی زایمان ) یکی از آن بسترهای لازم می باشد .

وی در خصوص مزیت این واحدهای ال دی ار گفت در بلوکهای زایمان سنتی مراحل زایمان که شامل پیش زایمانی ، حین زایمان و پس از زایمان می باشد در اتاق های جداگانه انجام میشد که شرایط سخت برای مادر باردار به لحاظ جابجایی و ارائه ی خدمات بصورت گروهی بود بدنبال داشت  اما در واحدهای ال دی ار تمامی مراحل زایمان در یک اتاق و ضمن حفظ شرایط حریم خصوصی امکان حضور همراه و یا همسر مادر باردار  در هنگام زایمان فراهم هست .

سعیدی این اقدامات را در جهت سهولت زایمان طبیعی دانست و افزود: امید است با این کار بر تعداد زایمانهای طبیعی افزوده شود .

گفتنی است اعتبار هزینه شده جهت ساخت و تجهیز این سه واحد ال دی آر بلوک زایمان ۳۸۰ میلیون تومان و در مساحت ۱۵۰ مترمربع می باشد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi