نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 11576 تاریخ انتشار: ۰۷ / ۰۶ / ۱۳۹۶ - ۷:۵۸
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

سخنان وزیرنفت در برنامه زنده تلویزیونی «نگاه یک» از شبکه یک سیما

  در جلسه رای اعتماد به کابینه دوازدهم بالاترین رای تاریخ جمهوری اسلامی به وزیر نفت داده شد و این نشان از همدلی و همگرایی میان دولت و مجلس است که باید به آن بسیار اهمیت داد. در فرصتی که به من داده شد گفتم از اعتدال و همدلی که در مجلس دیده شد، خوشحالم […]

 

در جلسه رای اعتماد به کابینه دوازدهم بالاترین رای تاریخ جمهوری اسلامی به وزیر نفت داده شد و این نشان از همدلی و همگرایی میان دولت و مجلس است که باید به آن بسیار اهمیت داد.

در فرصتی که به من داده شد گفتم از اعتدال و همدلی که در مجلس دیده شد، خوشحالم و این نیاز ما برای پیشرفت است.

ما با این همدلی باید با هم بسازیم و ایران را نیز بسازیم.

اعتماد نمایندگان ابراز رضایتی نسبت به عملکرد همکاران در صنعت نفت و همه افرادی در گازرسانی روستائی و پالایشگاه ها،پروژه‌های پارس جنوبی، اوپک، فروش و بازاریابی نفت و مجتمع‌های پتروشیمی ها بود.

رای اعتماد مجلس پشتیبانی از ماست و این بار ما را سنگین می‌کند و من از همه نمایندگان محترمی که به من رای دادند تشکر می‌کنم.

در رای اعتماد به کابینه یازدهم آقایان توکلی و نادران تلاش در عدم رای اعتماد به من داشتند، در دور پیشین، پس از صحبت‌های من، دست یاری دادند و این نمونه ای از همکاری یاران انقلاب بود.

ما باید در عین مخالفت، متخاصم نباشیم و منافع ملی بالاترین موضوع است و باید برای آن با هم همکاری کنیم و در این‌صورت هیچ دشمنی خطر جدی برای ما نیست.

ما در صنعت نفت دچار کمبود سرمایه و ضعف فناوری هستیم. باید تکنولوژی انتقال به داخل و تولید در داخل شود.

محصولات علمی را می توان خرید اما علم و فناوری قابل خرید نیست و باید تولید شود.

به دلیل مشکلات تحریم و تنظیم روابط مالی بین دولت و شرکت ملی نفت، سرمایه گذاری دچار مشکل شد.

ذخایر نفتی موجود نباید از بین رود و برای این کار به منابع مالی و فناوری نیاز داریم و مهمترین بخش فناوری، مدیریت فناوری است.

تولید کنونی نفت ایران بالای سه میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز است و صادرات نفت ما در مردادماه بیش از ۲٫۶ میلیون در روز بوده است.

امیدوارم که ظرفیت تولید با توسعه میدان‌های غرب کارون و افزایش برداشت از این میدان‌ها، بالاتر رود و بر اساس سیاست‌های کلی نظام که در سال ۷۲ ابلاغ شد، تولید باید متناسب با میزان ذخایر باشد که این میزان ۴٫۸ در ظرفیت تولید است.

تولید متناسب با وضع بازار و وضع اوپک است و ظرفیت تولید باید متناسب با ذخایر و تولید صیانتی باشد که با حداکثر ضریب بازیافت با فناوری در زمان خود به دست می‌آید.

به‌طور مطلق می توان گفت که افزایش تولید داریم و تولید نفت ایران به سطوح پیش از تحریم‌ها رسیده است.

در بخش‌های مانند میدان‌های فلات قاره و شرق کارون افت تولید داشته ایم اما ۷۰ هزار بشکه در غرب کارون جایگزین آن بوده است و اکنون این رقم به ۲۸۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

برای داخل روی جذب منابع د اخلی با صرفه اقتصادی کار می‌کنیم.

در صنایع پتروشیمی و پالایش هم به روش‌های استفاده از منابع داخلی فکر می‌کنیم و به نظر من باید بیشتر از خارج باشد.

امسال به ما اجازه سه میلیارد دلار اجازه جذب سرمایه از طریق فروش اوراق قرضه داده شد، امکان جذب سرمایه از داخل سخت است و باید از منابع ارزانتر خارجی استفاده کرد.

نهادهای نظارتی باید اجازه انتشار اوراق را بدهند.

قرارداد طرح توسعه فاز ۱۱ میدان گازی مشترک پارس جنوبی با کنسرسیومی به رهبری توتال در حقیقت سرمایه‌گذاری خارجی است.

در سال‌های آینده باید در قالب قراردادهای جدید نفتی جذب منابع مالی کنیم.

 

ارسال دیدگاه

logo-samandehi