- پایگاه خبری تحلیلی اهواز نو | اخبار خوزستان | اخبار اهواز - http://www.ahvaznew.ir -

“راه آهن جنوب قدرتمندترین ناوگان ریلی کشور در افزایش تولید و حمل و نقل ریلی

 

مهندس عبدالکریم درویش زاده در گفتگو با پایگاه خبری اهوازنو”از ایجاد خط فرعی در قسمت تولید محصولات، برای هر یک از شرکتهای آلومینیوم، فولاد خوزستان و شرکت فراورده های نفتی خبرداد و گفت: اداره کل راه آهن جنوب با این کار توانست ظرفیت حمل و تخلیه محصولات این شرکتها را تا ۲۵% افزایش دهد.
به گزارش پایگاه خبری اهوازنو “، مهندس درویش زاده افزود: اداره کل راه آهن جنوب طی جلسات متعدد برگزارشده با شرکتهای آلومینیوم و فولاد خوزستان، توانست با همکاری شرکت فولاد خوزستان اقدام به اضافه نمودن یک خط به قسمت تولید نمایند که با این کار ظرفیت حمل محصولات این شرکت از طریق شبکه ریلی به میزان ۲۵% افزایش یافت.
وی گفت: با عنایت به جلسات برگزار شده با شرکت فرآورده های نفتی، مقرر گردید به منظور افزایش ۲۵ درصدی میزان تخلیه ای شرکت در ایستگاه ماهشهر، یک خط به خطوط تخلیه آن شرکت اضافه گردید.
مدیرکل راه آهن جنوب با بیان اینکه؛ این اداره کل با هدف انتقال محصولات جاده به ریل و در راستای افزایش جذب و حمل بار، ضمن هماهنگی با مجتمع شرکت روغن نباتی ماهیدشت، اقدام به بازسازی و احداث خط فرعی ماهیدشت نموده است افزود: با انجام این کار، از این پس شرکت با تحویل گرفتن یکصد واگن فله بر از راه آهن؛ می تواندکلیه محصولات خود به میزان (سال جاری یک میلیون تن و تا سال آینده ۳میلیون تن) را از طریق شبکه ریلی حمل نماید.
لازم به ذکر است که ناوگان ریلی جنوب در سالهای اخیر از طریق افزایش خطوط فرعی خود نقش به سزایی در بالابردن میزان تولیدات و افزایش سرعت حمل و نقل در کشور داشته است. همچنین این اداره کل توانسته است، از طریق انتقال محصولات جاده به ریل به میزان زیادی درکاهش هزینه های حمل و نقل، کاهش حوادث جاده ای و ترافیکی تاثیر گذار باشد.