نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 11471 تاریخ انتشار: ۰۳ / ۰۶ / ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۷
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

به قلم سلبعلی کریمی، کارشناس انرژی ….میراث قجری و انتظارات انقلابی

    تاریخ برای یک ملت نباید تکرار شود که امر چنین شد. یعنی تکرار اشتباه و بازگشت به عقب. آنچه که در ذهن ما میگذرد بنا به حافظه تاریخی یعنی دولت باید همه کار بکند. وقتی توقعات را مطرح میکنیم آنچه که در جوامع صنعتی و بیشرفته اتفاق می‌افتد، مطلوب خود میدانیم در حالی […]

 

 

تاریخ برای یک ملت نباید تکرار شود که امر چنین شد. یعنی تکرار اشتباه و بازگشت به عقب. آنچه که در ذهن ما میگذرد بنا به حافظه تاریخی یعنی دولت باید همه کار بکند. وقتی توقعات را مطرح میکنیم آنچه که در جوامع صنعتی و بیشرفته اتفاق می‌افتد، مطلوب خود میدانیم در حالی که آنها از رنسانس تا به به امروز بیشتر از پنج مرحله تحولات اجتماعی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و دینی رقم زده اند و با ایجاد تحول و نوآوری، خلاقیت و تولید را سرلوحه کار قرار دادند.
بسیاری از جوامع صنعتی جنگهای خانمانسوز را پشت سر گذاشتند. آنها از جیب خود هزینه های دولتهایشان را میپردازند اما ما بدون کار، زحمت، تلاش خلاقیت و دستمان در جیب دولت و توقعات مان در بالاترین سطح قرار دارد.
این همان فرهنگ بجامانده از عهد قجر است که پوسته آن از اثرات انقلاب مراحل گذار تحولات اجتماعی را طی نکرده است. هزینه آن را هم نداده ایم اما انتظارات الا ماشاءالله…
مسلما یک جایی لنگ خواهیم زد و بیشتر عقب خواهیم افتاد اگر به خود نیاییم و برای جبران مافات گذشته تلاش مضاعف نکنیم. آنگاه باز هم در اشتباهات قجری خواهیم ماند و از فرصت‌های ایجاد شده بهره نبرده و همچنان در جا خواهیم زد.
نابرده رنج گنج میسر نخواهد شد…

ارسال دیدگاه

logo-samandehi