- پایگاه خبری تحلیلی اهواز نو | اخبار خوزستان | اخبار اهواز - http://www.ahvaznew.ir -

تاکید استاندارخوزستان بر تصویب اعتبارات عام المنفعه وزارت نفت در شورای برنامه ریزی استان/تصویب هزارو ۲۰۰ میلیاردتومان اعتبارات نفتی برای مناطق محروم خوزستان

 

استاندارخوزستان بر تصویب اعتبارات عام المنفعه وزارت نفت در شورای برنامه ریزی استان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” ،دکتر غلامرضا شریعتی در جلسه بررسی پیشرفت پروژه های عام المنفعه وزارت نفت اظهارکرد:اعتبارات عام المنفع وزارت نفت اگرچه از سوی این وزارت خانه در مرکز مصوب و پروژه ها اجرایی می شود اما لازم است هماهنگی با استان صورت بگیرد زیرا ما که متولی این استان هستیم نسبت به مرکز از مناطق محروم و بخش هایی که نیاز دارند بیشتر مطلع هستیم.

وی خطاب به امیری مدیر بودجه های عمرانی وزارت نفت که در این جلسه حضور داشت گفت: از این پس همه اعتبارت باید در شورای برنامه ریزی خوزستان مصوب شود و تصویب در مرکز را نمی پذیریم.

استاندارخوزستان افزود: هر استانی شورای برنامه ریزی دارد که بر اساس قوانین بالادستی و به تبعیت از شورای برنامه ریزی کشور فعالیت می کند و همه اعتبارات دولت درآن مصوب می شود بنابراین وزارت نفت باید اعتبارات پروژه های عام المنفعه در این شورا بیاورد.

شریعتی تصریح کرد: ما می خواهیم بهره وری از اعتبارات به حداکثر برسد و پروژه ها سریعتر وارد مدار بهره برداری بشوند.این کار مسلتزم این است که اعتبارات در شورای برنامه ریزی مصوب شوند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی وزارت نفت پروژه های عام المنفعه خود را در خوزستان انجام می دهد باید با کارکرد ما پیش برود.ما نماینده دولت در این استان هستیم و هرکاری که قرار است اینجا انجام شود باید با هماهنگی استاندار باشد.

استاندارخوزستان یادآورشد:دستگاههای دیگر دولت مانند وزارت نیرو،شرکت توسعه نیشکر و شرکت فولاد خوزستان پروژه های این چنینی را در مناطق محروم اجرا کرده اند اما با استاندار هماهنگ بوده اند.

شریعتی بیان کرد: اعتبارات پروژه های عام المنفعه وزارت نفت هزارو ۲۰۰ میلیاردتومان برای دوره ۵ ساله مصوب شده ولی ما دو برابر این مبلغ را درخواست کرده ایم.این اعتبارات در مناطق محروم غرب و شرق کارون هزینه می شود.