نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 10992 تاریخ انتشار: ۱۵ / ۰۵ / ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

در آستانه  هفده مردادماه برگزار شد ….. آیین گرامیداشت روز خبرنگار در شرکت ملی حفاری ایران

  در آستانه هفده مردادماه روز خبرنگار در آیینی با حضور مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران از تلاشگران عرصه خبر و اطلاع رسانی تقدیر به عمل آمد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” در این آیین که خبرنگاران مطبوعات، خبرگزاری ها، صدا و سیما، پایگاه های خبری و سایر دست اندرکاران این […]

 

در آستانه هفده مردادماه روز خبرنگار در آیینی با حضور مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران از تلاشگران عرصه خبر و اطلاع رسانی تقدیر به عمل آمد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” در این آیین که خبرنگاران مطبوعات، خبرگزاری ها، صدا و سیما، پایگاه های خبری و سایر دست اندرکاران این حوزه حضور داشتند مهندس حیدر بهمنی ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی بویژه شهدای رسانه، روز خبرنگار را به اصحاب رسانه تبریک گفت.

وی با اشاره به ارتباط نزدیک این شرکت با اصحاب رسانه از هم افزایی، همکاری و تلاش های ارزشمند خبرنگاران در انعکاس فعالیت های صنعت حفاری تقدیر و تشکر نمود.

بهمنی افزود: عصر حاضر به دلیل گردش سریع اطلاعات و تأثیر آن بر زندگی بشر، عصر ارتباطات و اطلاع رسانی نامگذاری شده است و بی تردید فعالان عرصه قلم به عنوان زبان گویا و چشمان بینای جامعه، بازیگران اصلی این دوره محسوب می شوند.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: توسعه و پیشرفت کشور مرهون تلاش های دلسوزانه و ایثارگرانه اصحاب رسانه و روزنامه نگارانی است که با عزم راسخ و قلم توانای خود در سنگر دفاع از استقلال و آزادی گاه از جان خویش گذشتند تا به انحصار طلبان رسانه ای جهان ثابت نمایند که صدای حق و حقیقت هیچگاه خاموش شدنی نیست.

وی گفت: حرفه خبرنگاری به راستی شغلی مقدس است چرا که آنان وجدان بیدار جامعه و تصویرگر زمان خویش، تجسم امانت و مسئولیت و پرچم دار تعهد و وظیفه اند.

بهمنی تصریح کرد: اینک بیش از هر زمان دیگری این نیاز احساس می شود تا فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی با انعکاس صحیح و به موقع تلاش ها، دستاوردها و البته با نقد منصفانه و اخلاق حرفه ای و مسئولیت اجتماعی، رسالت خطیر خود را در افزایش آگاهی جامعه ایفا نمایند.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در بخش دیگری از سخنانش به نقش و جایگاه این شرکت در تولید نفت و گاز و اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: کارکنان سختکوش این شرکت در حدود چهار دهه گذشته با وجود هشت سال جنگ تحمیلی و تحریم های ظالمانه موفق به حفر و تکمیل حدود چهار هزار و ۳۰۰ حلقه چاه نفت و گاز به متراژ افزون بر ۹ میلیون متر شدند.

وی گفت: هر چند ایجاد محدودیت ها از سوی استکبار جهانی سختی و دشواری هایی را در بر داشت، اما متخصصان و کارکنان صنعت حفاری با عزمی جزم تهدیدها را به فرصت تبدیل و باعث بومی سازی این صنعت ۱۰۰ درصد وابسته به خارج گردیدند.

بهمنی ادامه داد: امروز شرکت ملی حفاری ایران با داشتن ناوگانی متشکل از ۷۵ دستگاه حفاری خشکی و دریایی و تجهیزات کاربردی در بخش های خدمات متنوع فنی، مهندسی و تخصصی بدون نیاز به هیچ شرکت خارجی به نحو مطلوب پاسخگوی نیازهای صنعت نفت کشور است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه در صنعت حفاری حدود ۳۰ هزار قطعه پرمصرف کاربرد دارد، اظهار کرد: این شرکت به عنوان یکی از شرکت های پیشگام  در عرصه بومی سازی قطعات و تجهیزات در صنعت نفت در بیش از یک دهه اخیر موفق به ساخت بیش از ۲۰ هزار قطعه و تجهیز صنعت حفاری شده است.

وی افزود: توانمندی های تخصصی و تعامل این شرکت با مراکز دانشگاهی، علمی و پژوهشی،  سازندگان و صنعتگران داخلی و مجموعه های بزرگ صنعتی موجب شد تا صنعت حفاری کشور از مرز قطعه سازی عبور کرده و موفق به ساخت دستگاه های حفاری خشکی و دریایی شود.

بهمنی با بیان اینکه شرکت ملی حفاری ایران هم اکنون قادر به صدور دانش فنی مهندسی به خارج است، گفت: این شرکت همسو با وظایف ذاتی خود، مسئولیت های اجتماعی را نیز مدنظر داشته و ضمن اثرگذاری در ایجاد فرصت های شغلی در استان خوزستان، در زمینه ایجاد فضای های فرهنگی ورزشی اقدامات قابل توجهی داشته است.

مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: این شرکت با داشتن ۱۷ هزار نیروی کارآمد در مناطق خشکی و دریایی بالغ بر ۱۰ استان کشور عملیات حفاری و ارائه خدمات جانبی به شرکت های نفتی را برعهده دارد و با توجه به استقرار حوزه ستادی آن در اهواز بخش اعظم کارکنان بومی استان خوزستان می باشند.

در ادامه این آیین جلسه پرسش و پاسخ برگزار و مدیرعامل، قائم مقام مدیرعامل، معاون مدیرعامل در امور فنی و مهندسی و مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

در پایان با اهداء لوح از ۱۵۰ نفر فعالان عرصه خبر حاضر در این آیین تقدیر شد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi