نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 10927 تاریخ انتشار: ۱۱ / ۰۵ / ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۴
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

توسعه راه‌ها در شکوفایی ظرفیت‌های خوزستان تاثیر بسزایی دارد 

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بزرگراه هفتکل – باغملک در توسعه و رونق اقتصادی کشور بسیار تأثیرگذار است. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”،خیرالله خادمی در مراسم کلنگ‌زنی احداث باند دوم بزرگراه هفتکل – باغملک که امروز، ۱۱ مردادماه در محل این پروژه برگزار شد، اظهار کرد: این بزرگراه از لحاظ پدافند غیرعامل اهمیت فراوانی دارد و در […]

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بزرگراه هفتکل – باغملک در توسعه و رونق اقتصادی کشور بسیار تأثیرگذار است.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”،خیرالله خادمی در مراسم کلنگ‌زنی احداث باند دوم بزرگراه هفتکل – باغملک که امروز، ۱۱ مردادماه در محل این پروژه برگزار شد، اظهار کرد: این بزرگراه از لحاظ پدافند غیرعامل اهمیت فراوانی دارد و در توسعه و رونق اقتصادی کشور بسیار تأثیرگذار است.

وی به دوران دفاع مقدس و ارسال نیرو و تجهیزات به جبهه جنگ اشاره و خاطرنشان کرد: در زمان جنگ تحمیلی، تنها راه ورود و خروج استان، محور اندیمشک – خرم‌آباد بود و همچنین راه‌آهن اندیمشک – خرم‌آباد بود که پشتیبانی از جبهه‌ها از طریق این محورها صورت گرفت.

خادمی تصریح کرد: در زمان جنگ، وجود یک راه دیگر برای دسترسی استان به مرکز کشور ضروری بود که این راه دسترسی از طریق محور اهواز – هفتکل – باغملک – ایذه – شهرکرد پیگیری شد؛ بنابراین در سال‌های بعد این محور دسترسی می‌بایست به محور اصلی تبدیل می‌شد که هم‌اینک با دستور وزیر راه و پیگیری‌های استاندار خوزستان، این محور به بزرگراه تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به بندر امام به عنوان دومین بندر تجاری کشور و خاطرنشان کرد: حمل کالاها از بندرامام به مناطق مختلف کشور از طریق بزرگراه هفتکل -باغملک صرفه اقتصادی دارد و این امر باعث توسعه و رونق اقتصادی منطقه و کشور می‌شود.

خادمی ادامه داد: در کنار این بزرگراه، هیأت دولت، آزادراه اهواز – شهرکرد را نیز مصوب کرد و در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت اما تا زمانی که مطالعات این آزادراه به اتمام نرسد و سرمایه‌گذار آن مشخص نشود، در این فرصت بزرگراه هفتکل – باغملک را تکمیل می‌کنیم.

وی در ادامه به ظرفیت و پتانسیل استان اشاره کرد و گفت: توسعه راه‌های استان در شکوفایی این ظرفیت و پتانسیل‌ها، تأثیر بسزایی دارد و باعث می‌شود پتانسیل‌های بالقوه استان تبدیل به بالفعل شوند.

خادمی گفت: امیدواریم با همکاری همه دستگاه‌ها و تلاش‌ پیمانکاران، پروژه زودتر از موعد مقرر به اتمام برسد، چراکه مردم این منطقه پس از سالیان سال، شایسته برخورداری از راه‌های مناسب هستند. علاوه بر این‌که مردم منطقه از راه مناسب و ایمن برخوردار می‌شوند، این بزرگراه در توسعه و رونق اقتصادی کشور تأثیرگذار است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi