نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 10670 تاریخ انتشار: ۳۱ / ۰۴ / ۱۳۹۶ - ۸:۱۳
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

استاندار در دیدار با اعضای دبیرخانه جشنواره شعر رضوی: برگزاری جشنواره در قالب شعر عربی برای ثامن الحجج افتخار خوزستان است و کاربرد ادبی و دینی دارد

    استاندار خوزستان در دیدار با اعضای دبیر خانه جشنواره بین المللی شعر رضوی گفت: برگزاری جشنواره در قالب شعر عربی برای ثامن الحجج (ع) افتخاری برای خوزستان است و هم کاربرد ادبی و هم کاربرد دینی و مذهبی دارد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو “دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان بعد از ظهر جمعه […]

 

 

استاندار خوزستان در دیدار با اعضای دبیر خانه جشنواره بین المللی شعر رضوی گفت: برگزاری جشنواره در قالب شعر عربی برای ثامن الحجج (ع) افتخاری برای خوزستان است و هم کاربرد ادبی و هم کاربرد دینی و مذهبی دارد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو “دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان بعد از ظهر جمعه سی ام تیرماه در دیدار با اعضای دبیر خانه جشنواره بین المللی شعر رضوی گفت: این افتخار نصیب ما شده تا به قدر بضاعت در گسترش فرهنگ تشیع و پاسداشت حریم ائمه اطهار (ع) و بالاخص با نام امام علی ابن موسی الرضا (ع) قدمی در گسترش فرهنگ علوی برداریم و از این بابت باید باید خدا را شاکر باشیم.

شریعتی افزود: در این مقطع این توفیق به ما داده شده تا خدمتگذاری در این زمینه باشیم و در بسط و گسترش شعر ولایی و تفکر و اندیشه شیعی با نام آقا علی ابن موسی الرضا (ع) بتوانیم قدم هرچند کوچکی را برداریم. قطعا همه ما باید برای این مراسم پیشگام و پیشقدم باشیم و خوزستان که دروازه ورود اسلام و تشیع به ایران بوده در این زمینه ها باید پیشگام باشد.

استاندار خوزستان ادامه داد: آحاد مردم استان مفتخر به مسیر ائمه هدی (ع) هستند اما این موضوع باید نمود بیرونی و بین المللی داشته باشد اینکه این علقه مردم نمود بیرونی داشته باشد حائز اهمیت است و با این سمینارها و کنگره ها شناساندن خوزستان و علقه و تقیدش و دلبستگی اش به شیعه اثنی عشری بارز و هویدا می شود.

شریعتی تصریح کرد: باید همه تلاش کنیم فرهنگ رضوی را گسترش و بسط دهیم و شعر عربی که زینت بخش این مراسم است موجب رشد و تعمیق فرهنگ رضوی میشود.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره در قالب شعر عربی برای ثامن الحجج (ع) افتخاری برای خوزستان است و هم کاربرد ادبی و هم کاربرد دینی و مذهبی دارد و ما باید این را هر سال پاس بداریم و سال به سال گسترش و تعمیق دهیم و ابعاد بیشتری به آن ببخشیم و صرفاً به بخش شعر بسنده نکنیم و تبلیغاتی که انجام میشود باید بسیار گسترده باشد و استقبال هم باشکوه باشد.

شریعتی عنوان کرد: برای گسترش ابعاد این مراسم در سال های آینده نیاز است دبیرخانه این جشنواره دائمی شود و در طول سال فعال باشد و برنامه ریزی های لازم را داشته باشد و برای همکاری در این زمینه آمادگی کامل دارم.

در ابتدای این دیدار اعضای دبیرخانه اجرایی جشنواره بین‌المللی شعر رضوی با قدردانی از عنایت ویژه استاندار خوزستان خواستار همکاری دستگاه های اجرایی در برگزاری هر چه بهتر این جشنواره شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان مراسم افتتاحیه جشنواره بین المللی شعر رضوی دهم مردادماه در مصلی شهرستان کارون و مراسم اختتامیه یازدهم مرداد ماه در مجتمع فرهنگی دعبل خزایی شهرستان شوش برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi