نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 10459 تاریخ انتشار: ۲۱ / ۰۴ / ۱۳۹۶ - ۸:۱۰
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

سخنگوی دولت: قرارداد توسعه فاز ۱۱ قانونمند پیش رفته و محرمانگی در آن وجود ندارد

    سخنگوی دولت گفت: قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی به صورت قانونمند پیش رفته و مراحل خود را طی کرده است و هیچ موضوعی برای نمایندگان محرمانه نیست، آنان می‌توانند از ابزارهای نظارتی خود استفاده کنند. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت،  (سه‌شنبه، ۲۰ تیرماه) در نشست خبری با […]

 

 

سخنگوی دولت گفت: قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی به صورت قانونمند پیش رفته و مراحل خود را طی کرده است و هیچ موضوعی برای نمایندگان محرمانه نیست، آنان می‌توانند از ابزارهای نظارتی خود استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت،  (سه‌شنبه، ۲۰ تیرماه) در نشست خبری با خبرنگاران، با بیان این‌که نمایندگان در قرارداد توتال هر کجا فکر می‌کنند کار خلافی صورت گرفته به دستگاه نظارتی گزارش کنند، گفت: قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با کنسرسیومی متشکل از توتال فرانسه، شاخه بین المللی شرکت ملی نفت چین (CNPCI) و پتروپارس به صورت قانونمند پیش رفته و مراحل خود را طی کرده است و هیچ چیزی برای نمایندگان محرمانه نیست و آن‌ها می‌توانند از ابزارهای نظارتی خود استفاده کنند و از حق تحقیق و تفحص نیز برخوردارند.

وی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی هر کجا که فکر می‌کنند کار خلافی صورت گرفته به دستگاه نظارتی از جمله دیوان عدالت اداری، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان حسابرسی، وزارت اطلاعات و دیگر مراجع نظارتی گزارش کنند.

نوبخت تصریح کرد: همانطور که در قانون برنامه ششم توسعه آمده است دولت برای رسیدن به رشد هشت درصدی به سرمایه گذاری ۷۷۰ هزار میلیارد تومانی نیاز دارد که ۶۵ میلیارد دلار آن از منابع خارجی است.

سخنگوی دولت عنوان کرد: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به دولت مجوز داده که می‌تواند دنبال سرمایه گذار خارجی باشد و با طرف خارجی به صورت مشترک سرمایه گذاری کند.

وی در پاسخ به این که برخی از نمایندگان مدعی هستند که قرارداد توتال محرمانه است و آن‌ها نیز به دنبال طرح سه فوریتی برای جلوگیری از اجرای آن هستند، گفت: همه قراردادها باید زیر نظر مراجع نظارتی باشد و مراحل مطالعاتی خود را طی کند، از دوستان یا کسانی که این موضوع‌ها را مطرح می‌کنند، سوال می‌کنم که چطور باید سرمایه گذاری صورت گیرد.

نوبخت افزود: پیشنهاد ما به این افراد این است که مدارک خود را به قوه قضاییه بدهند و جلوی کار را نگیرند، مردم ما می‌فهمند و از کسانی که در جهت توسعه کشور مانع تراشی می‌کنند در زمان خود به آن‌ها نشان خواهند داد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi