- پایگاه خبری تحلیلی اهواز نو | اخبار خوزستان | اخبار اهواز - http://www.ahvaznew.ir -

تشریح عملکرد مدیریت ترابری مناطق نفتخیزجنوب در کنترل نشت نفت خط لوله لب سفید

مدیریت خدمات ترابری و پشتیبانی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اعزام کارکنان متخصص و تجهیزات و ماشین آلات ترابری نقشی مهم در عملیات کنترل نشت نفت در سه راه فرودگاه اهواز ایفا کرد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو:، حادثه نشت نفت از خط لوله ۲۰ اینچ لب سفید به اهواز، بامداد جمعه دوم تیرماه به وقوع پیوست که گروه ها و دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز از عملیات سبک، سنگین و ماشین آلات مدیریت ترابری در کمترین زمان ممکن به محل اعزام شدند.

پس از گزارش حادثه، گروه اول دستگاه ها شامل لودر و بیل مکانیکی با در نظر گرفتن مقررات ایمنی به سرعت به محل اعزام و پس از بررسی دقیق و برآوردهای صورت گرفته گروه های دیگری از ماشین آلات و کارکنان نیز در چند نوبت اعزام و به کار گرفته شدند.

گروه های عملیاتی ترابری که از دقایق نخست حادثه در محل حضور داشتند ضمن مشارکت در عملیات کنترل نفت ریزی، ترمیم و ایمن سازی خط لوله، اقدام به پاکسازی محل نموده و آخرین گروهی بودند که محل را ترک کردند.

در مدت عملیات، تعداد ۱۴۲ نفر به عنوان مسئول، هماهنگ کننده، اپراتور و پشتیبانی دستگاه ها و تعمیرات به صورت مستمر به محل اعزام شده و فعالیت داشتند.

تجهیزات مورد استفاده نیز شامل بیل مکانیکی، لودر، بلدوزر، تانکر آب، سپتیک، کشنده، کمپرسی، تانکر گل روغنی، تانکر حمل سوخت و خودروی سواری برای اسکورت و همیار پلیس به مدت ۱۲۸ دستگاه/ روز بوده است.