نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 1050 تاریخ انتشار: ۳۰ / ۰۳ / ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۲
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

گزارشی از وضع حقوقی منشی های پزشکان میلیونی و مشهور!

چند وقتی است که وضع حقوقی و معیشتی کارگران در جامعه موضوع بحث رسانه ها و اهل فن است و در چند روز اخیر در خوزستان اخبار مختلفی درباره ی موضوعات و مشکلات عدیده ای از عدم پرداخت حقوق کارگران شرکت ها و سازمان های دولتی تا تعطیلی و بیکاری کارگران کارخانه های مختلف طی […]

چند وقتی است که وضع حقوقی و معیشتی کارگران در جامعه موضوع بحث رسانه ها و اهل فن است

و در چند روز اخیر در خوزستان اخبار مختلفی درباره ی موضوعات و مشکلات عدیده ای از عدم پرداخت حقوق کارگران شرکت ها و سازمان های دولتی تا تعطیلی و بیکاری کارگران کارخانه های مختلف طی روزهای اخیر… استان به گوش می رسد که مارا بر آن داشت که بصورت تخصصی تر به أصناف مختلف سر زده و موضوع کارگران را پیگیری کنیم…

این بار به سراغ پزشکان مشهور شهر و منشی های آنان رفته ایم اولین پزشک جراح پوست معروفی ست که باید از ماهها قبل برای معاینه توسط ایشان وقت بگیرید…!به مطب نسبتا شیک ایشان می رویم منشی دختر جوانی ست که می گوید لیسانس روانشناسی دارد…و از ساعت١۶تا٢٢شب تایم کاری اوست…حقوق دریافته ٢۵٠هزار تومان!!! آقای دکتر….!انصافت کجاست؟

به زیتون کارمندی می روم مطب دکتر…لیزر و بسیاری از کارهایی که تقریبا دو سوم همه ی کارها علاوه بر نوبت دهی و…به عهده منشی است

خودش می گوید که علیرغم جوانی (٢۴سال)چندین سال است که در مطب این دکتر کار می کند و کار لیزر خانم هایی که تمایل ندارند کار آنها را یک مرد انجام دهد را نیز انجام می دهد…حقوق دریافته ٣۵٠هزار تومان؟!!! او از یک محله ی فقیر نشین می آید و از روزهای بارانی زمستان که سرویس واحد هم نیست و نیز از ظهر های خلوت تابستان…و نبود اتوبوس واحد و صدها مشکل دیگر…که مجبور هست با آژانس و یا تاکسی بیاید..!حالا از ٣۵٠هزار تومان حقوق چقدر آن صرف ایاب ذهاب می شود؟!

به سراغ کیانپارس و یک مجتمع پزشکی معروف می روم…خانم منشی فوق لیسانس زبان انگلیسی دارد…و آقای دکتر عبوس و بدرفتاری هایش از یک سو و میزان رضایت و حقوقش را که می پرسم…اشکی از گوشه ی چشمش فرو می افتد…حقوق دریافتی ٣۵٠هزار تومان…!پس قوانین اداره کار چه می شود؟!

آن حقوق ناچیز و کاملا قابل بحث اداره کار هم انگار در این صنف یک آرزوست؟!

به کلینیک دیگری می روم که کارهای مانند ورزش موضعی و لاغری و…انجام می دهند در آنجاهم حقوق تعریفی ندارد و این در حالی ست که منشی ها وظیفه ی اپراتوری که کار یدی هم هست را انجام می دهند!

آقای دکتر وطنی با درآمد فلان قدری هم که انگار فراموش کرده که ادای حق و حقوق مردم که منشی هم جزیی از همان مردم است قسمتی از سوگند نامه ی پزشکی است

خلاصه حداقل به ١۵مطب و کلینیک و…پزشکی سر می زنم و حتی یک مورد آنها حتی حقوق ناکافی و بحث انگیز مصوب اداره کار را پرداخت نمی کنند!

اصلا این قشر از جامعه که اکثرا هم دختران و خواهران شریف و تحصیل کرده ی ما هستند جز کدام صنف و رسته هستند؟آیا در قانون کار برای این عزیزان زحمتکش که حقشان تمام و کمال دارد پایمال می شود تبصره؟ماده؟و قانونی تعریف شده است که این گونه با حقوق ناچیز و بی مقدار؛ شأن و شخصیت شان پایین نیاید؟

آیا اداره کار نمی تواند با انجام یک همایش و دعوت از مثلا صنفی مانند منشی ها در یک روز خاص ضمن تشکر از این قشر زحمتکش حقوق قانونی و مطالبات آنان را آموزش دهد و یا اصلا چند کارمند را مسئول پروژه ای نماید تا بتوانند با اجرای قانون صحیح و صریح پزشکان را وادار به پرداخت حق و حقوق کامل این عزیزان زحمتکش بنماید؟

و نظام پرداخت هماهنگ را تا حد امکان برای این عزیزان اجرا نماید؟!

همه نیک می دانیم که کار و اشتغال در استان یک معضل بزرگ است و بهمین خاطر بسیاری از جوانان ناگزیر هستند با حقوقی کمتر از حد اعلام شده ی اداره کار جذب مشاغلی اینچنینی شوند ولی آیا اداره ی کار باید بی تفاوت باشد؟

بسیاری از منشی ها از این گلایه مند بودند که در وقت استخدام از آنها سفته و یا در تسویه حساب های سفید..!! امضا می گیرند تا در وقت تسویه حساب قادر به مراجعه به محاکم حقوقی و اداره کار نشوند…!

بهرحال باید این موضوعات جایی مطرح و بجای پاک کردن صورت مسئله راهکاری برای حل این معضلات ارائه گردد…

این موضوع را دقیق تر و با مراجعه به کارشناسان خبره طی روزهای آینده بررسی و موشکافی خواهیم نمود

گزارش از بابک طهماسبی/سی ویک خرداد٩۵

ارسال دیدگاه

logo-samandehi