نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 2426 تاریخ انتشار: ۰۹ / ۰۷ / ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۶
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

کارخانه آلومینیوم مسجدسلیمان…برای اهالی منطقه تهدید؟ یا فرصت؟

 به منطقه ی زیلایی مسجدسلیمان که می روی از دور تابلوی شرکت آلمینیوم سازی را که میبینی…امیدوار میشوی که لابداهالی محروم و مستضعف منطقه به نان و نوایی رسیده اند اما…زهی خیال باطل! در همان بدو ورود از دیدن وضع اسف بار مردم منطقه و آه و ناله ی جوانان تحصیل کرده ی منطقه که […]

image  به منطقه ی زیلایی مسجدسلیمان که می روی از دور تابلوی شرکت آلمینیوم سازی را که میبینی…امیدوار میشوی که لابداهالی محروم و مستضعف منطقه به نان و نوایی رسیده اند اما…زهی خیال باطل!

در همان بدو ورود از دیدن وضع اسف بار مردم منطقه و آه و ناله ی جوانان تحصیل کرده ی منطقه که هیچی نشده تخم یأس و اجحاف بر آنان پاشیده شده! سخت تعجب میکنم؟!

تا پیش از این خوب بود که مردم منطقه با تکه زمینی که داشتند لااقل کشت گندم دیمی میکردند و نان به سفره داشتند…اما حالا همان یک تکه زمین را نیز به امید اشتغال فرزند در کارخانه آلمینیوم و دیدن امکانات و…به آلمینیوم واگذار کرده و پول آن را خورده اند و کارخانه نیز تا به امروز به وعده های خود در قبال استخدام فرزندان مالکین سابق  و اهالی بومی عمل نکرده است…

و حال سوالی از آقای مهندس حسینی مدیرعامل محترم آلمینیوم سازی که شمالی هم هستند…جناب مهندس حسینی مگر نه اینکه جزء شروط اصلی قرارداد احداث کارخانه بوده است که استخدام نیرو حداقل در حراست “فقط از مردم بومی منطقه” باشد؟

پس چرا بیش از نیمی از نیروهای حراست آلمینیوم سازی غیر بومی هستند؟!

نیروهای اصلی خود شرکت نیز با این توجیه که در مرحله ی راه اندازی و مشاغل کلیدی به نیروهای زبده و کارآزموده نیاز هست …از نیروهای غیربومی استفاده گردیده است!

در بحث زمین های خریداری شده توسط کارخانه ی آلمینیوم سازی نیز حرف و حدیث های فراوانی به گوش می رسد…اولا اینکه تعدادی از اهالی منطقه نقل میکردند که گویا اداره ی منابع طبیعی به عنوان واسطه اقدام به فروش و در اختیار گذاشتن زمین های منطقه بدون رضایت و یا بعضا اطلاع مالکین نموده است!

در مبحثی دیگر نیز بعضی اهالی میگفتند افرادی که ناراضی از فروش زمین های خود هستند را به زور وادار به فروش کرده اند و بدون اینکه حکمی به این افراد ارائه کنند اعلام کرده اند که نامه و مجوز از دستگاه های قضائی دارند…!؟و مالکین نمی توانند در مقابل آلمینیوم سازی مقاومت کنند ..؟!

و ده ها درددل دیگر…ما بی صبرانه منتظر جوابیه ی شرکت آلمینیوم سازی و توضیحات مسبوط مدیرعامل و روابط عمومی این شرکت جهت تنویر و تبیین افکار عمومی هستیم

ارسال دیدگاه

logo-samandehi