نرخ ارز و طلا

    در حال بارگذاری ...

نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 14591 تاریخ انتشار: ۰۱ / ۰۲ / ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

چاه‎های شماره ۱ و ۲ میدان نفتی سهراب پاکسازی شد

چاه های شماره ۱ و ۲ میدان نفتی سهراب از سوی شرکت نفت و گاز اروندان در جهت حفاظت از محیط زیست و تالاب هورالعظیم پاکسازی و ایمن سازی شد. به گزارش اهوازنو شرکت نفت و گاز اروندان پس از حفاری چاه های شماره ۱ و ۲ میدان نفتی سهراب و با توجه به موقعیت […]

چاه های شماره ۱ و ۲ میدان نفتی سهراب از سوی شرکت نفت و گاز اروندان در جهت حفاظت از محیط زیست و تالاب هورالعظیم پاکسازی و ایمن سازی شد.

به گزارش اهوازنو شرکت نفت و گاز اروندان پس از حفاری چاه های شماره ۱ و ۲ میدان نفتی سهراب و با توجه به موقعیت جغرافیایی این چاه ها و فشار بالای مخزن نفتی سهراب، جهت جلوگیری از نشت نفت و احتمال آتش سوزی غیر قابل کنترل، با قرار دادن رشته تکمیلی و شیرآلات سرچاهی نسبت به تکمیل، ایمن سازی و پاک سازی این چاه ها اقدام کرد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت: بر اساس مدارک و مستندات موجود، با وجود این که آلودگی های به وجود آمده در منطقه ناشی از عملیات حفاری اکتشافی قبلی بوده است، اما به دلیل اهمیت موضوع و همچنین در راستای حفاظت از تالاب هور العظیم، با همکاری اداره محیط زیست خوزستان، پاکسازی و ایمن سازی چاه های میدان نفتی سهراب در دستور کار قرار گرفت.

سلطان کمالی اظهار کرد: در این راستا ۸۰۰۰ متر مکعب کنده های حفاری جمع آوری و تثبیت آن به روش استاندارد با ترکیبات سیمان و سیلیکات سدیم انجام گرفت و به محل دفع پسماند آزادگان شمالی واقع در ۸۰ کیلومتری محل حفاری منتقل و در آنجا دفن شد.

وی افزود: در راستای حفظ محیط زیست و به منظور جلوگیری از به وجود آمدن آلودگی های احتمالی در منطقه، در قراردادهای جاری حفاری شرکت نفت و گاز اروندان، پیمانکار حفاری ملزم به اجرای فرآیند مدیریت پسماند به صورت Zero Discharge همزمان با عملیات حفاری است.

کمالی بیان کرد: با اتمام این پاک سازی، ‌ایراد سازمان حفاظت محیط زیست نیز در تایید احداث خط لوله جدید انتقال نفت از میدان سهراب به چند راهه آزادگان مرتفع خواهد شد.

ارسال دیدگاه