نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 14591 تاریخ انتشار: ۰۱ / ۰۲ / ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

چاه‎های شماره ۱ و ۲ میدان نفتی سهراب پاکسازی شد

چاه های شماره ۱ و ۲ میدان نفتی سهراب از سوی شرکت نفت و گاز اروندان در جهت حفاظت از محیط زیست و تالاب هورالعظیم پاکسازی و ایمن سازی شد. به گزارش اهوازنو شرکت نفت و گاز اروندان پس از حفاری چاه های شماره ۱ و ۲ میدان نفتی سهراب و با توجه به موقعیت […]

چاه های شماره ۱ و ۲ میدان نفتی سهراب از سوی شرکت نفت و گاز اروندان در جهت حفاظت از محیط زیست و تالاب هورالعظیم پاکسازی و ایمن سازی شد.

به گزارش اهوازنو شرکت نفت و گاز اروندان پس از حفاری چاه های شماره ۱ و ۲ میدان نفتی سهراب و با توجه به موقعیت جغرافیایی این چاه ها و فشار بالای مخزن نفتی سهراب، جهت جلوگیری از نشت نفت و احتمال آتش سوزی غیر قابل کنترل، با قرار دادن رشته تکمیلی و شیرآلات سرچاهی نسبت به تکمیل، ایمن سازی و پاک سازی این چاه ها اقدام کرد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت: بر اساس مدارک و مستندات موجود، با وجود این که آلودگی های به وجود آمده در منطقه ناشی از عملیات حفاری اکتشافی قبلی بوده است، اما به دلیل اهمیت موضوع و همچنین در راستای حفاظت از تالاب هور العظیم، با همکاری اداره محیط زیست خوزستان، پاکسازی و ایمن سازی چاه های میدان نفتی سهراب در دستور کار قرار گرفت.

سلطان کمالی اظهار کرد: در این راستا ۸۰۰۰ متر مکعب کنده های حفاری جمع آوری و تثبیت آن به روش استاندارد با ترکیبات سیمان و سیلیکات سدیم انجام گرفت و به محل دفع پسماند آزادگان شمالی واقع در ۸۰ کیلومتری محل حفاری منتقل و در آنجا دفن شد.

وی افزود: در راستای حفظ محیط زیست و به منظور جلوگیری از به وجود آمدن آلودگی های احتمالی در منطقه، در قراردادهای جاری حفاری شرکت نفت و گاز اروندان، پیمانکار حفاری ملزم به اجرای فرآیند مدیریت پسماند به صورت Zero Discharge همزمان با عملیات حفاری است.

کمالی بیان کرد: با اتمام این پاک سازی، ‌ایراد سازمان حفاظت محیط زیست نیز در تایید احداث خط لوله جدید انتقال نفت از میدان سهراب به چند راهه آزادگان مرتفع خواهد شد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi