نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 14543 تاریخ انتشار: ۲۶ / ۰۱ / ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیش‎بینی برداشت روزانه ۸۴ میلیون مترمکعب گاز از میدان مشترک پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: پیش بینی می شود با تکمیل فاز اول زنجیره تولید هر یک از فازهای ۱۳، ۱۴ و ۲۲-۲۴ پارس جنوبی در نیمه اول سال ۹۷، در مجموع شاهد برداشت روزانه سه میلیارد فوت مکعب گاز (معادل ۸۴ میلیون مترمکعب) از میدان مشترک پارس جنوبی باشیم. به گزارش پایگاه […]

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: پیش بینی می شود با تکمیل فاز اول زنجیره تولید هر یک از فازهای ۱۳، ۱۴ و ۲۲-۲۴ پارس جنوبی در نیمه اول سال ۹۷، در مجموع شاهد برداشت روزانه سه میلیارد فوت مکعب گاز (معادل ۸۴ میلیون مترمکعب) از میدان مشترک پارس جنوبی باشیم.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو، محمد مشکین فام ۲۲ فروردین ۹۷ به همراه مجریان، مدیران و پیمانکاران طرح های در حال اجرای پارس جنوبی با حضور در فازهای ۱۳، ۱۴ و ۲۴-۲۲ پارس جنوبی، در جریان آخرین جزئیات ساخت و راه اندازی طرحهای توسعه پارس جنوبی قرار گرفت.
وی در دومین روز سفر خود با حضور در یارد شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) از روند پیشرفت ساخت سکوهای دریایی طرح های توسعه پارس جنوبی بازدید کرد. هم اکنون ساخت ده عرشه دریایی فازهای ۱۳، ۱۴ و ۲۲-۲۴ پارس جنوبی در این شرکت در حال ساخت و از پیشرفت قابل ملاحظه ای برخوردار است، به طوری که سکوی دریایی ۲۲، اسفندماه سال گذشته بارگیری شد و در مراحل نهایی مهاربندی قرار دارد. همچنین سکوی ۲۴A به زودی آماده بارگیری و نصب در آب های خلیج فارس می شود.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، در این بازدید بر سرعت بخشی به روند اجرای کار و بکارگیری نیروهای متخصص برای بهره برداری هرچه سریعتر از فازهای باقی مانده میدان مشترک پارس جنوبی تأکید کرد و گفت: سال ۹۷، سالی پرکار برای صنعت نفت ایران و بخصوص شرکت نفت و گاز پارس است و همه دست اندرکاران طرح های باقی مانده پارس جنوبی باید تلاش کنند تا با توان و استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود، بهره برداری از این طرح ها را به نتیجه برسانند. مشکین فام خواستار تمرکز بر مدیریت پروژه به منظور کاهش هزینه و زمان اجرای طرح های توسعه پارس جنوبی شد و گفت: همه تلاش مان را به کار بسته ایم تا مشکالات پیش روی پیمانکاران را برطرف کنیم.
وی مراحل پیشرفت در توسعه این فازها را قابل قبول ارزیابی کرد و گفت: در سال گذشته تلاش زیادی صورت گرفت و امسال نیز باید در مسیر توسعه کشور گام های موثری برداشته شود.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس پیش بینی کرد با تکمیل فاز اول زنجیره تولید هر یک از فازهای ۱۳، ۱۴ و ۲۲-۲۴ پارس جنوبی در نیمه اول سال ۹۷،در مجموع شاهد برداشت روزانه سه میلیارد فوت مکعب گاز (معادل ۸۴ میلیون مترمکعب) از میدان مشترک پارس جنوبی باشیم.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد تا ابتدای سال ۹۸ زنجیره دوم تولید طرح های در حال توسعه میدان مشترک پارس جنوبی تکمیل و محقق شود.
از ابتدای توسعه میدان مشترک پارس جنوبی تا کنون ۷۲ میلیارد دلار در این میدان سرمایه گذاری شده است و پیش بینی می شود این رقم به ۸۷ میلیارد دلار افزایش یابد. در حال حاضر ۷۰ درصد گاز مصرفی کشور از پارس جنوبی تأمین می شود که با تولید روزانه نفت خام کشور برابری می‌کند.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

logo-samandehi