نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 14752 تاریخ انتشار: ۱۷ / ۰۲ / ۱۳۹۷ - ۹:۰۳
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

پالایشگاه امام خمینی(ره) بزرگ‌ترین پالایشگاه تولیدکننده سوخت است

پالایشگاه امام خمینی(ره) بزرگ‌ترین پالایشگاه تولیدکننده سوخت است شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) با تولید روزانه ۱۶ میلیون لیتر بنزین پاک و سوپر و ۱۲ میلیون لیتر دیزل پاک به عنوان بزرگ‌ترین پالایشگاه تولیدکننده سوخت، نقشی موثر در روند کاهش آلودگی کلانشهرهای کشور ایفا می کند. به گزارش اهوازنو به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت […]

پالایشگاه امام خمینی(ره) بزرگ‌ترین پالایشگاه تولیدکننده سوخت است

شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) با تولید روزانه ۱۶ میلیون لیتر بنزین پاک و سوپر و ۱۲ میلیون لیتر دیزل پاک به عنوان بزرگ‌ترین پالایشگاه تولیدکننده سوخت، نقشی موثر در روند کاهش آلودگی کلانشهرهای کشور ایفا می کند.
به گزارش اهوازنو به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت ملی پالایش وپخش فرآورده‌های نفتی، علیرضا امین، مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) در نخستین روز بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز ، پالایش و پتروشیمی گفت: این پالایشگاه ضمن تولید روزانه بیش از ۳ میلیون لیتر گاز مایع و بیش از ۵۰۰ تن پروپیلن گرید پلیمری در میان پالایشگاه‌های کشور مزیت ویژه‌ای دارد، البته ظرفیت اصلی تولید پروپیلن در این پالایشگاه ۱۸۰ هزار تن با ۹۹,۵ درصد خلوص است و درصورت نیاز آماده عرضه در بورس و صادرات هستیم.

وی افزود: این شرکت تنها پالایشگاه کشور است که طبق طراحی بیش از ۹۰ درصد از خوراک آن به محصولات با ارزش افزوده بالا شامل گاز مایع، پروپیلن، بنزین پاک، نفت سفید و گازوئیل تبدیل شده و فقط ۶,۸ درصد از نفت خام ورودی آن به نفت کوره و قیر تبدیل می‌شود که بر این اساس هم‌اکنون بالاترین میزان سودآوری را در میان پالایشگاه‌های کشور دارد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) با بیان این‌که فرآورده‌های نفتی این شرکت مطابق با استاندارد روز دنیا (EURO IV) و با قابلیت صدور به کشورهای منطقه تولید می‌شود، تصریح کرد: این شرکت برای صیانت از محیط زیست نیز اقدام‌های قابل توجه و گسترده‌ای داشته است که می‌توان به مدیریت‌ صیانت از محیط زیست، مدیریت پسماند و مدیریت آلودگی‌های زیست محیطی اشاره کرد.

امین، رسیدن به چنین دستاوردی را مرهون تلاش گسترده و خستگی‌ناپذیر همه کارکنان پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند دانست و اظهار کرد: با این روند مطلوب، باوجود نبود حضور شرکت‌های طراح و صاحب لیسانس این واحدها، دانش راهبری و حتی ساخت برخی از تجهیزات شرکت، با بهترین کیفیت بومی سازی شده است.

شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند به عنوان مدرن‌ترین و سودآورترین پالایشگاه ایران شناخته می‌شود که تاریخ تاسیس آن به سال‌های ۱۳۷۱-۱۳۶۸ بر می‌گردد و راه‌اندازی آن پس از پایان جنگ تحمیلی در سال ۱۳۷۲ توسط دو شرکت ژاپنی و ایتالیایی و با کمک نیروهای متخصص داخلی انجام شد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi