- پایگاه خبری تحلیلی اهواز نو | اخبار خوزستان | اخبار اهواز - http://www.ahvaznew.ir -

وزیر نفت: تصمیم‌های فوری برای اتمام پروژه‌های نفتي

به گزارش اهواز نو به نقل از خانه ملت، بیژن زنگنه، وزیر نفت با اشاره به حضور خود در جلسه عصر دیروز (سه‌شنبه، ۲۶ دی‌ماه) کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در این نشست بحث‌هایی مهم و راهبردی مطرح شد؛ به‌ویژه درباره تولید درازمدت در صنعت نفت، گاز و بخش‎های پایین‌‌دستی و همچنین نیازهای فناوری و مالی که در این بخش‌ها وجود دارد.

وی افزود: در این نشست همچنین مطرح شد که باید چه تمهیداتی اندیشیده شود تا نفت، نقش موتور پیشران اقتصاد را در بخش رشد اقتصادی، ایجاد اشتغال و سایر بخش‌های دیگر صنعتی و خدماتی ایفا کند.

زنگنه با بیان این‌که مقرر شد این جلسات با کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه یابد، تصریح کرد: اعضای کمیسیون انرژی در این نشست نظرهای خوبی ارائه کردند مبنی بر این‎که چگونه می‌توان در قالب قراردادهای جدید نفتی، استفاده از منابع مالی و تجهیز منابع داخلی و به‌کارگیری پیمانکاران و سازندگان ایرانی، مشکلاتی را که در بخش کمبود جذب سرمایه‌ در صنعت نفت وجود دارد جبران کرد.

وزیر نفت با بیان این‌که امیدوارم با حمایت‌های کمیسیون انرژی، مشکلاتی که در برخی موارد وجود دارد برطرف شود، عنوان کرد: برای مشکلات پارس جنوبی و پالایشگاه ستاره خلیج فارس که اعضای کمیسیون اخیرا از این مجتمع نیز بازدید داشتند باید راه‌حل‌های فوری به کار گرفته شود تا این طرح‌ها سریع‌تر تمام شوند و به تولید برسند.