نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 1979 تاریخ انتشار: ۳۰ / ۰۵ / ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۳
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

وزیر زنگنه با حضور در مجلس بار دیگر از سد مخالفانش گذشت…

امروز وزیر زنگنه با حضور در صحن مجلس به ارائه توضیحات در مورد قراردادهای نفتی پرداخت و برای چندمین بار با قانع کردن مجلس بر محق بودن نفتی های موافق این قراردادها صحه گذاشت بیژن زنگنه ثابت کرد که دلسوزانه و باتفکر بخاطر مصالح کشور حاضر به هر تلاش؛گذشت و ارائه ی توضیحات برای إقناع […]

امروز وزیر زنگنه با حضور در صحن مجلس به ارائه توضیحات در مورد قراردادهای نفتی پرداخت و برای چندمین بار با قانع کردن مجلس بر محق بودن نفتی های موافق این قراردادها صحه گذاشت

بیژن زنگنه ثابت کرد که دلسوزانه و باتفکر بخاطر مصالح کشور حاضر به هر تلاش؛گذشت و ارائه ی توضیحات برای إقناع افکار عمومی و بالا بردن توان استخراجی کشور از منابع موجود بخصوص میادین مشترک است

امیدواریم که گروه مخالفان هم لجاجت را کنار گذاشته و به وزیر محترم نفت و تیم صدیق همراهانش در جهت حفظ و صیانت از منابع نفتی و گازی کشور کمک نمایند

در زیر گفتگویی با یکی از نمایندگان مجلس حاضر در جلسه انجام گرفته است که بدین شرح است:

وزیر زنگنه با حضور در مجلس بار دیگر از سد مخالفانش گذشت...

نماینده مجلس شورای اسلامی، وزارت نفت مدل جدید قراردادهای نفتی را با هدف تامین منافع بلندمدت صنعت نفت کشور در دستور کار قرار داده است.
غلام محمد زارعی امروز (یکشنبه، ۳۱ مردادماه) درباره محورهای گزارش وزیر نفت در صحن غیر علنی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مقوله نفت و انرژی از مزیت های نسبی کشور است از این رو برنامه ریزی های این بخش راهبرد کلان به شمار می رود بنابراین دقت و صحت قوانین این حوزه با اهمیت است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن افزود: امروز شاهد گزارش مهندس زنگنه درباره مدل جدید قراردادهای نفتی بودیم در مرحله نخست از وی برای این همراهی قدردانی می کنم او افزون بر ارائه گزارش به سوال منتقدان پاسخ داد که در بهتر شدن فرایند کار کمک کننده است.
این نماینده مجلس دهم گفت: نگاه وزیر نفت بر اساس اصول و منافع بلند مدت برای کشور است چرا که تدوین قوانین همیشه پیش بینی های برای آینده است اکنون کشور نیازمند سرمایه گذاری و استفاده حداکثری از توان داخلی و مزیت های خارجی است در ابعاد خارجی برای حوزه نفت و گاز باید زمینه فراهم شود که یکی از آنها مقوله قراردادهای نفتی است که امروز صبح ابعاد اقتصادی و فنی آن از سوی مهندس زنگنه تشریح شد.
زارعی استفاده از توان داخلی و تولید داخلی و تقویت آن را در جهت اقتصاد مقاومتی اولویت خواند و گفت: همه امور باید برای تقویت این اصل و اقتصاد مقاومتی باشد.
زارعی گفت: موارد مطرح شده از سوی وزیر نفت ناظر بر شتاب در برداشت از میدانهای مشترک، بازیافت، انتقال فناوری، حق حاکمیت نظام بر مخزن و مواردی از این دست بود از این رو ابهام ها برطرف شد و به طور طبیعی بخش های باقیمانده نیز در پرتو وفاق و همدلی رفع می شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان این که دیدگاه های منتقدان نیز محترم است، گفت: وزیر نفت درباره رفع ایرادها ارائه شده از سوی کارشناسان منتقد اهتمام دارد و در این زمینه بارها اعلام کرده است پذیرای دیدگاه هاست زیرا هدف توسعه صنعت نفت است.
زارعی گفت: خوشبختانه امروز اتفاقی خوبی در صحن مجلس روی داد و وزیر نفت به طور شفاف مسائل را تشریح کرد که در ادامه روند کار آثار خوبی خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi