نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 16386 تاریخ انتشار: ۲۷ / ۰۵ / ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۲
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

وزیر خارجه چین: همکاری‌ها با تهران گسترش می‌یابد

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو،به نقل از خبرگزاری شینهوا، وانگ برجام را دستاوردی مهم در زمینه چندجانبه‌گرایی خواند و آن را همسو با منافع جامعه بین‌المللی دانست.وزیر امور خارجه چین با تأکید بر پایبندی این کشور به این توافق، گفت: ما آشکارا گفته‌ایم که با اقدام نادرست وضع تحریم‌های یکجانبه و تعمیم حوزه قضایی به […]

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو،به نقل از خبرگزاری شینهوا، وانگ برجام را دستاوردی مهم در زمینه چندجانبه‌گرایی خواند و آن را همسو با منافع جامعه بین‌المللی دانست.
وزیر امور خارجه چین با تأکید بر پایبندی این کشور به این توافق، گفت: ما آشکارا گفته‌ایم که با اقدام نادرست وضع تحریم‌های یکجانبه و تعمیم حوزه قضایی به خارج مرزها مخالفیم.
وانگ تصریح کرد که پکن روابط با تهران را ارج می‌نهد و با در نظر داشتن آخرین تحولات بین المللی، به دنبال گسترش همکاری‌ها برای بهره مندی دو طرف از منافع متقابل است.
به گزارش شینهوا، ظریف نیز در این گفت وگوی تلفنی آخرین تحولات مربوط به برجام را به اطلاع همتای چینی خود رساند و از نقش سازنده پکن در توافق ابراز قدردانی کرد.
چین به عنوان بزرگ ترین خریدار نفت ایران اعلام کرده است که از تحریم های آمریکا تبعیت نخواهد کرد.
بر مبنای ارزیابی های صورت گرفته، این کشور در ماه‌های ژانویه تا مه (دی ۹۶ تا خرداد ۹۷) به طور میانگین روزانه ۷۱۸ هزار بشکه نفت از ایران وارد کرده که در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته، نزدیک به ۱۰ درصد افزایش داشته است.
اخیراً حتی پس از خروج شرکت فرانسوی توتال از کنسرسیوم بین المللی برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، شرکت ملی نفت چین (سی.ان.پی.سی) سهم این شرکت را در اختیار گرفته و به کار ادامه داده است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi