نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 18197 تاریخ انتشار: ۱۶ / ۰۸ / ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

وزیر نیرو:برنامه ۰۹۹ در وزارت نیرو کلید خورد/ خاموشی در کشور صفر می‌شود/ تولید و صادرات برق افزایش خواهد یافت

وزارت نیرو وزیر نیرو اظهار داشت: از هم‌اکنون برنامه‌ریزی‌ها را آغاز کرده‌ایم که مثل تابستان سال جاری خاموشی صفر شود و این در حالی است که میزان تولید و صادرات افزایش خواهد یافت. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، رضا اردکانیان در مراسم افتتاح نیروگاه برق‌آبی سردشت با اشاره به پویش هر هفته الف-ب […]

وزارت نیرو

وزارت نیرو

وزیر نیرو اظهار داشت: از هم‌اکنون برنامه‌ریزی‌ها را آغاز کرده‌ایم که مثل تابستان سال جاری خاموشی صفر شود و این در حالی است که میزان تولید و صادرات افزایش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، رضا اردکانیان در مراسم افتتاح نیروگاه برق‌آبی سردشت با اشاره به پویش هر هفته الف-ب ایران اظهار داشت: در این پویش ۲۲۷ پروژه تامین و توزیع آب و برق تا پایان سال با سرمایه‌گذاری ۳۲ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسانیم که بخشی از منابع از سوی دولت، صندوق توسعه ملی، منابع داخلی شرکت‌ها و بخشی نیز با مشارکت فعال بخش خصوصی است.

وی افزود: در این پویش تا پایان سال ۱۰ سد احداث خواهد شد که ۷۴۵ میلیون متر مکعب آب مهار خواهد شد. ۲۶ هزار شبکه زه‌کشی در چهار استان با جمعیت ۱.۵ میلیون نفر تحت پوشش قرار خواهند گرفت. ۱۱۲۴ روستا از آب بهداشتی برخوردار خواهند شد و هر روز تا پایان سال شش روستا با جمعیت ۴.۵ میلیون نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار خواهند شد.

وزیر نیرو همچنین گفت: ۲۹ تصفیه‌خانه فاضلاب در ۱۶ استان و ۱۲ تصفیه‌خانه آب در ۹ استان به بهره‌برداری می‌رسد. در بخش برق، قبل از دولت یازدهم ۱۷۷۵ مگاوات اضافه شد اما از سال ۹۲ تاکنون نرخ متوسط برق ۲ ۱۱۵۰ مگاوات بوده است و تا پایان سال ۹ نیروگاه با ۳۰۰۰ مگاوات برق به تولید اضافه خواهد شد. همچنین ۱۶ نیروگاه تجدیدپذیر به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به پروژه‌های آب و برق مربوط به استان آذربایجان غربی تصریح کرد: در این استان ۱۱۴۱ پروژه بخش آب و برق فاضلاب اجرا می‌شود که ۱۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه خواهد شد که تماماً به طور متوسط ۵۴ درصد پیشرفت دارد.

وی با اشاره به چهار پروژه‌ای که به بهره‌برداری رسید گفت: نیروگاه ۱۵۰ مگاواتی سردشت شامل سه واحد ۵۰ مگاواتی سالانه ۴۶۱ مگاوات ساعت انرژی تولید می‌کند. تصفیه‌خانه مهاباد که ۲۴۶ هزار نفر تحت پوشش خواهد گرفت و تصفیه‌خانه آب پلدشت و تصفیه‌خانه گلمان از جمله پروژه‌های افتتاح شده امروز بوده است.

وزیر نیرو در مقایسه پروژه‌های انجام شده بخش آب و فاضلاب و برق در بعد و قبل انقلاب، اظهار داشت: در قبل از انقلاب تعداد تصفه‌خانه‌های فاضلاب از چهار تصفیه‌خانه تجاوز نمی‌کرد اما امروز ۲۲۹ تصفیه‌خانه در کشور افتتاح شده که ۸۳ مورد در دولت تدبیر و امید بوده است و تا پایان سال نیز چهار تصفیه‌خانه به این تعداد اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب فقط ۲۷ تصفیه‌خانه آب داشتیم اما امروز صد و چهل و هفتمین تصفیه‌خانه افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های پیش‌رو برای جلوگیری از خاموشی تابستان سال آینده گفت: از هم‌اکنون برنامه‌ریزی‌ها را آغاز کرده‌ایم که مثل تابستان سال جاری خاموشی صفر شود و این در حالی است که میزان تولید و صادرات افزایش خواهد یافت.

وی با اعلام اینکه برنامه ۰۹۹ در وزارت نیرو کلید خورده است به تجمیع بخش آب و فاضلاب شهری و روستایی اشاره کرد و گفت: با تجمیع بخش آب و فاضلاب شهری و روستایی، خدمات‌رسانی به روستاها رونق خواهد گرفت.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi