نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 2575 تاریخ انتشار: ۲۸ / ۰۷ / ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

وزارت نفت پیشتاز در اجرای پروژه های محیط زیستی در خوزستان

وزارت نفت پیشتاز در اجرای پروژه های محیط زیستی در خوزستان   مدیر نظارت بر پروژه های عمرانی وزارت نفت، گفت: هیچ دستگاه اجرایی به اندازه وزارت نفت به مسئله حل مسایل زیست محیطی در استان خوزستان ورود نکرده است . مهندس محسن امیریان در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی مناطق نفت خیز […]

وزارت نفت پیشتاز در اجرای پروژه های محیط زیستی در خوزستان

 

image

مدیر نظارت بر پروژه های عمرانی وزارت نفت، گفت: هیچ دستگاه اجرایی به اندازه وزارت نفت به مسئله حل مسایل زیست محیطی در استان خوزستان ورود نکرده است .

مهندس محسن امیریان در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی مناطق نفت خیز جنوب گفت: به منظور پیشبرد بهتر کارها، امورات اجرایی از وزارت نفت به ادارات کل تخصصی هر حوزه واگذار شده است و وزارت نفت تنها تامین اعتبار پروژه ها را بر عهده دارد .

وی، ادامه داد: در برخی از پروژه ها، تعهدات وزارت نفت اجرا شده اما با وجود اعلام امادگی برای همکاری و تامین اعتبار بیشتر، به دلیل لزوم استمرار آن جهت کمک به تامین امنیت زیستی، متاسفانه استقبالی از سوی ادارات تخصصی استانی نشده است .

مهندس امیریان، افزود: در حال حاضر بیشترین پروژه های زیست محیطی که وزارت نفت مسئولیت تامین اعتبار انها را در استان خوزستان بر عهده دارد در اختیار اداره کل منابع طبیعی است .

وی پروژه تثبیت شن های روان را یکی از مهمترین پروژ ها اعلام کرد و گفت: تعهد وزارت نفت برای سال جاری این پروژه ۳۰ میلیارد تومان بوده است که این میزان تامین شده است و علیرغم اعلام آماگی وزارت نفت برای افزایش تا مبلغ ۵۵ میلیارد تومانی پروژه، تا کنون استقبالی از سوی سازمان جنگل ها، اداره کل منابع طبیعی استان خوزستان و دستگاه های متناظر آن صورت نگرفته است .

امیریان با اشاره به اینکه انجام عملیات مالچ پاشی جهت تثبین شن های روان در بازه زمانی محدودی پس از اولین بارش های پاییزی باید انجام شود،گفت: از دست دادن این فرصت به معنی از دست رفتن اعتبار پروژه و تشدیدآلودگی های زیست محیطی در یک سال آینده است .

وی، با اشاره به اینکه تعهد وزارت نفت تامین منابع اعتباری جهت مالچ پاشی ۵ هزار هکتار از کانون های بحرانی شن های روان در حاشیه تاسیسات تا مناطق مزری کشور بوده است گفت: در سال جاری این تعهدات به پایان رسیده است اما هدف ما که مهار شن های روان است همچنان پابرجاست و در صورت استقبال و همکاری اداره کل منابع طبیعی استان، وزارت نفت آمادگی کامل جهت تامین اعتبار به منظور افزایش سطح اجرای پروژه را دارد.

وی همچنین از اجرای پروژه نهال کاری و آبیای ۹ هزار هکتار از بیابان های استان خبر داد و گفت: تا کنون حدود ۸ هزار هکتار انجام شده است در صورت همکاری اداره کل منابع طبیعی، که تا پایان سال این پروژه نیز به اتمام می رسد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi