نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 2736 تاریخ انتشار: ۱۷ / ۰۸ / ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

همایش نقش بومی سازی اقلام استراتژیک درتحقق اقتصاد مقاومتی برگزارشد

در نخستین روز برپایی هشتمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت همایش نقش بومی سازی اقلام استراتژیک در تحقق اقتصاد مقاومتی برگزار شد . به گزارش پایگاه خبری اهواز نو:در این همایش دکتر رضا پایدار رییس هیات داوری انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با معرفی این انجمن در موضوع بررسی نحوه شکل دهی به […]

در نخستین روز برپایی هشتمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت همایش نقش بومی سازی اقلام استراتژیک در تحقق اقتصاد مقاومتی برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو:در این همایش دکتر رضا پایدار رییس هیات داوری انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با معرفی این انجمن در موضوع بررسی نحوه شکل دهی به زنجیره تامین و تقویت صنایع پایین دستی و موانع و راهکارهای آن توضیحاتی ارائه داد .

مهندس رامین قلمبر دزفولی سرپرست مدیریت پشتیبانی ساخت و تامین کالای شرکت ملی نفت ایران نیز درباره پیشرفت و آخرین وضعیت پروژه بومی سازی ۱۰ گروه کالای استراتژیک صنعت نفت گزارشی ارائه داد .

وی گفت: این پروژه از سال ۱۳۹۳ کلید خورد و یکی از ۵ مگا پروژه ملی وزارت نفت است .

قلمبر دزفولی افزود: برای این پروژه تا کنون ۱۱۰ هزار نفر ساعت کار شده و در تمام گروه ها با همکاری شرکت های تابع و دانشگاه ها در حال تلاش و پیگیری هستیم که در برخی اقلام مثل پمپهای اس.آر.پی به بومی سازی ۱۰۰ درصدی رسیدیم .

وی تاکید کرد: هدف ما این است که در این پروژه همراه با ساخت اقلام مورد نظر، دانش فنی آنها نیز بومی سازی شود .

قلمبر دزفولی گفت: در این پروژه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب کاملا با ما هماهنگ است و برای پیشبرد کار بسیار تنگاتنگ و جلوتر از ما با سازندگان جلسات تخصصی دارند.

وی با اشاره به برنامه های حمایتی این شرکت در ساخت داخل تاکید کرد: تجهیزات ساخت داخل که معیارهای کیفی لازم را کسب کنند، سفارش گذاری مشابه خارجی آنها توسط وزارت نفت و شرکت های تابعه ممنوع می شود.

قلمبر دزفولی افزود: در این ارتباط در سال گذشته به پیشنهاد وزارت نفت، وزات صنعت، معدن و تجارت واردات ۶۰ قلم تجهیزات صنعت نفت ساخت داخل را برای دستگاه های دولتی ممنوع کرده است.

وی ادامه داد: برای سال جاری نیز فهرست حدود ۶۰ قلم کالا را برای ممنوعیت واردات به وزات صنعت، معدن و تجارت ارائه خواهیم داد.

شکوفه شیخ حسین معاون رئیس و عضو هیات علمی پژوهشکده سیستم های مدیریت کیفیت و بازرسی نیز درباره ماموریت استاندارد در تولید تجهیزات با کیفیت، و ضرورت فعالیت های آموزشی برای تقویت زیرساخت های استاندارد در صنعت نفت سخنرانی کرد.

  در پایان همایش جمشید صمیمی معاون مدیر تدارکات و امور کالای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تاکید کرد: این شرکت بازار مطمئنی برای سازندگان داخلی ایجاد کرده است و امیدوارم پروژه ساخت ۱۰ گروه کالایی وزارت نفت به سرانجام برسد و باعث رونق اقتصادی و بهبود وضعیت اشتغال در کشور شود.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi