نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 18540 تاریخ انتشار: ۱۳ / ۱۱ / ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

برپایی نمایشگاه گروهی نقاشی و تصویرسازی جشن‌های ایرانی در اهواز

نمایشگاه گروهی نقاشی و تصویرسازی «جشن‌های ایرانی» با ۳۰ اثر از ۱۰ هنرمند با موضوع جشن‌های ایرانی از ۱۱ بهمن ۹۸ در گالری دوربین اهواز برپا شده است. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، در این نمایشگاه آثاری از روشنا بهباش، آرزو دهدار، فاطمه رحمانی، نجمه زارع‌پور، آیسودا زراسوندی، حوریا کریمی، ساجده علی‌نژاد، مهدیس […]

نمایشگاه گروهی

نمایشگاه گروهی نقاشی و تصویرسازی «جشن‌های ایرانی» با ۳۰ اثر از ۱۰ هنرمند با موضوع جشن‌های ایرانی از ۱۱ بهمن ۹۸ در گالری دوربین اهواز برپا شده است.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، در این نمایشگاه آثاری از روشنا بهباش، آرزو دهدار، فاطمه رحمانی، نجمه زارع‌پور، آیسودا زراسوندی، حوریا کریمی، ساجده علی‌نژاد، مهدیس محمدحسینی، مهدیه سادات‌ناجی و مرجان نوروزی‌زاده در معرض نمایش قرار دارند.

آیسودا زراسوندی، نمایشگاه گردان این نمایشگاه، درباره انتخاب عنوان جشن‌های ایرانی گفت: شادی از پایه‌های هویت ایرانی است و به همین سبب جشن‌های ایرانی نماد هویت ملی و ارزش‌های فرهنگی جامعه ایرانی است و تعداد فراوان این جشن‌ها نشان دهنده اهمیت آن‌ها است.

وی با بیان اینکه ایرانیان در سال ۱۲ جشن داشتند، اظهار کرد: جشن‌های مهم ایرانی همچون نوروز و یلدا، علاوه بر مناسبت‌های زمانی با رویدادهای مهم تاریخی و افسانه‌هایی به هم پیوند خورده و جنبه ملی و دینی پیدا کرده بودند.

به گفته زراسوندی آثار پیش‌رو به گونه‌ای است که در ذات خود یک روایت ملی و فرهنگی از ذهن یک تصویرگر را به نمایش می‌گذارد. در این آثار عناصر بصری آشنا و ملموس با هدف روایتگری مناسبات و جشن‌های ایرانی خود را در کادر تعریف کرده‌اند به گونه‌ای که به ذهن مخاطب این اصل متبادر می‌سازد که کمی درباره آن تصویر کنکاش کند. شادی با طبیعت ایرانی و خوی کهن او همخوانی دارد و برای ایرانیان با آداب خاص همراه بوده است. بنابراین این واژه مفهموم آرزو، خرد و برخورداری از الطاف ایزدی است.

نمایشگاه گروهی نقاشی و تصویرسازی «جشن‌های ایرانی» تا ۱۶ بهمن ۹۸ در گالری دوربین اهواز به نشانی میدان ساعت، خیابان خرم، پلاک چهار، روبه‌روی اداره‌کل آموزش و پرورش استان خوزستان، میزبان بازدیدکنندگان است.

بنابر اعلام برگزارکنندگان بخشی از عواید فروش آثار این نمایشگاه به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان اختصاص می‌یابد.

 

نمایشگاه گروهی نقاشی و تصویرسازی «جشن‌های ایرانی» با ۳۰ اثر از ۱۰ هنرمند با موضوع جشن‌های ایرانی از ۱۱ بهمن ۹۸ در گالری دوربین اهواز برپا شده است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi