نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 14621 تاریخ انتشار: ۰۵ / ۰۲ / ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

نخستین سکوی فازهای ٢٤-٢٢ پارس جنوبی آماده نصب می‌شود

نخستین سکوی فازهای ٢٤-٢٢ پارس جنوبی آماده نصب می‌شود نخستین سکوی طرح توسعه فازهای ۲۲-۲۴ پارس جنوبی در نیمه دوم اردیبهشت، آماده نصب در موقعیت مخزنی خود می‌شود. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو فرهاد ایزدجو، مجری طرح توسعه فازهای ۲۲-۲۴ پارس جنوبی با اشاره به عملیات بارگیری سکوی ۲۲ در اسفندماه سال گذشته از یارد […]

نخستین سکوی فازهای ٢٤-٢٢ پارس جنوبی آماده نصب می‌شود

نخستین سکوی طرح توسعه فازهای ۲۲-۲۴ پارس جنوبی در نیمه دوم اردیبهشت، آماده نصب در موقعیت مخزنی خود می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو فرهاد ایزدجو، مجری طرح توسعه فازهای ۲۲-۲۴ پارس جنوبی با اشاره به عملیات بارگیری سکوی ۲۲ در اسفندماه سال گذشته از یارد شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) گفت: عملیات مهاربندی سکوی ۲۲ با پیشرفت بیش از ۹۹ درصد رو به اتمام است و در نیمه دوم اردیبهشت برای نصب در موقعیت خود راهی آب‌های خلیج فارس می‌شود.
وی با اشاره به ساخت سه سکوی دریایی دیگر این فاز در شرکت صنایع دریایی ایران افزود: در حال حاضر سکوی ۲۴A از پیشرفت ۹۴.۳ درصدی برخوردار است و در نوبت دوم بارگیری و نصب قرار دارد.
فرهاد ایزدجو پیشرفت ساخت دو سکوی دیگر ۲۳ و ۲۴B طرح توسعه فازهای ۲۲-۲۴ پارس جنوبی را به ترتیب ۹۱ و ۸۲.۶۵ درصد اعلام کرد و افزود: در مجموع ساخت سکوهای دریایی این فاز به پیشرفت ۸۶.۱۸ درصدی رسیده است.
بر اساس این گزارش، عملیات انتقال عرشه ٢٢ طرح توسعه فاز های ٢٤-٢٢ پارس جنوبی ١٧اسفندماه سال گذشته از یارد شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) آغاز شد و عملیات مهاربندی آن هم‌اکنون مراحل پایانی را پشت سر می‌گذارد.
با بهره‌برداری از نخستین سکوی دریایی طرح توسعه فاز های ٢٤-٢٢ پارس جنوبی، روزانه ١٤میلیون مترمکعب گاز غنی از مخزن پارس جنوبی استخراج می‌شود که پس از انتقال به پالایشگاه این فاز و انجام عملیات شیرین‌سازی به شبکه سراسری گاز منتقل خواهد شد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi