- پایگاه خبری تحلیلی اهواز نو | اخبار خوزستان | اخبار اهواز - http://www.ahvaznew.ir -

مناطق آبگرفته خوزستان عاری از هرگونه بیماری است

مناطق آبگرفته

مناطق آبگرفته

رییس مرکز بهداشت غرب اهوازگفت: کار پایش مناطق آبگرفته [1] استان خوزستان انجام شد و تا کنون هیچ گونه بیماری یا مشکل بهداشتی در این زمینه گزارش نشده است.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، مهرداد شریفی رئیس مرکز بهداشت غرب اهوازگفت: پس از بارندگی‌های شدید و آبگرفتگی معابر نظارت‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع بیماری‌ها در مناطقی که دچار آبگرفتگی بودند، آغاز و اکیپ‌های بهداشت محیط و کارشناسان به مناطق هدف اعزام شدند.

او با بیان اینکه کار بررسی آب شرب، کلرسنجی، نمونه گیری شیمیایی، میکروبی و تست‌های لازم به سرعت انجام گرفت،افزود: تاکنون هیچ گونه بیماری یا مشکلی در زمینه سلامت شهروندان این مناطق نداشتیم.

شریفی بیان داشت: آهک پاشی معابر و مناطق مذکور در دست انجام است و همچنین اکیپ‌هایی متشکل از بازرسان در طول روز ۳ مرتبه کلر آب را بررسی می‌کنند.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز تصریح کرد: اقلام دارویی مورد نیاز تامین شده و ما آمادگی کامل برای مقابله با هر نوع بیماری را داریم همچنین گروه‌های بیمار یاب در مناطق نظارت کافی را دارند.

این مقام مسئول گفت: با همکاران حوزه پسماند نیز هماهنگی‌های لازم برای دفع بهداشتی پسماند‌ها صورت گرفته و جای نگرانی نیست همچینین نظارت‌های کافی در خصوص حفظ سلامت مادران باردار، شیرده، سالمندان و کودکان مناطق دچار آبگرفتگی شده ، صورت گرفت.

او ادامه داد: نشست اضطراری در محل فرمانداری اهواز با حضور مسئولان مناطق آبگرفته در حال برگزاری است و الزامات مورد نیاز در این زمینه به آن‌ها ارائه می‌شود.

شریفی اظهار کرد: سلامتی مردم خط قرمز ما است و در این زمینه هیچ گونه کوتاهی صورت نمی‌گیرد و اگر موردی از بیماری یا مسئله‌ای در زمینه بهداشت افراد و محیط مشاهد شود حتما رسیدگی و اطلاعات لازم رسانه ای خواهد شد.

 

 

رییس مرکز بهداشت غرب اهوازگفت: کار پای استان خوزستان انجام شد و تا کنون هیچ گونه بیماری یا مشکل بهداشتی در این زمینه گزارش نشده است.

مهرداد شریفی رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران