نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 2562 تاریخ انتشار: ۲۵ / ۰۷ / ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۵
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت: توسعه میدان‎های مشترک اولویت نخست وزارت نفت است

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت، توسعه میدان گازی پارس جنوبی و میدان‎های مشترک غرب کارون را اولویت نخست وزارت نفت اعلام کرد و گفت: توسعه میدانهای غرب کارون در دولت تدبیر و امید پیشرفت خوبی داشته است. به گزارش خبرنگار اهواز نو دکتر اکبر نعمت الهی، عصر امروز (یکشنبه، ۲۵ مهرماه) در حاشیه آیین افتتاح […]

imageمدیرکل روابط عمومی وزارت نفت، توسعه میدان گازی پارس جنوبی و میدان‎های مشترک غرب کارون را اولویت نخست وزارت نفت اعلام کرد و گفت: توسعه میدانهای غرب کارون در دولت تدبیر و امید پیشرفت خوبی داشته است.

به گزارش خبرنگار اهواز نو دکتر اکبر نعمت الهی، عصر امروز (یکشنبه، ۲۵ مهرماه) در حاشیه آیین افتتاح نمایشگاه عکس «آزادگان شمالی» در خانه هنرمندان، توسعه میدانهای غرب کارون و میدان گازی پارس جنوبی را اولویت نخست وزارت نفت در دولت تدبیر و امید اعلام کرد.
وی با اشاره به پیشرفت مطلوب توسعه میدان‌های غرب کارون در سه سال گذشته، اظهار کرد: وزارت نفت به همراه شرکت ملی نفت و شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن۹ همه توان خود را برای توسعه میدان‌های غرب کارون به کار گرفته است.
نعمت الهی درباره پروژه آزادگان شمالی نیز گفت: هم اکنون این میدان آماده بهره برداری است.
طرح توسعه میدان مشترک آزادگان شمالی در دو فاز و هریک با ظرفیت تولید ٧۵ هزار بشکه نفت در روز اجرا می شود که بهره‌برداری از آن‎ها، تولید نفت از آزادگان شمالی در مجموع به ١۵٠ هزار بشکه در روز می رسد. هم اکنون فاز نخست این میدان اجرایی شده است و ایران روزانه ٧۵ هزار بشکه نفت از این میدان مشترک برداشت می‎کند.
فاز نخست میدان آزادگان شمالی در قالب قراردادهای بیع متقابل توسعه یافته و شرکت ملی نفت چین (سی‌ان‎پی‎سی) پیمانکار طرح توسعه این میدان است.
مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت با بیان این که تاکنون سرمایه‌گذاری فراوانی برای توسعه میدان‌های مشترک غرب کارون شده است، ادامه داد: هم اکنون پیمانکاران داخلی و خارجی با همه توان خود برای توسعه این میدان‌ها در حال فعالیت هستند.
به گزارش شانا، نمایشگاه عکس «آزادگان شمالی» عصر امروز با حضور اکبر نعمت الهی، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت، روسای روابط عمومی شرکت‌های ملی نفت، گاز، پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، کرامت بهبهانی؛ مجری طرح توسعه میدان آزادگان شمالی، محمود مرعشی، مجری طرح توسعه میدان آزادگان جنوبی، تعدادی از مدیران شرکت متن و شرکت ملی نفت چین به طور رسمی گشایش یافت.
شرکت ملی نفت چین (CNPC)، انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، شرکت متن و خانه هنرمندان ایران، حامیان مادی و معنوی برپایی نمایشگاه عکس آزادگان شمالی به شمار می‌روند. این نمایشگاه تا ۲۸ مهرماه برپاست.
میدان نفتی آزادگان شمالی بخشی از میدان نفتی آزادگان به شمار می رود که در حدود ١٢٠ کیلومتری غرب اهواز (غرب رودخانه کارون) در منطقه مرز مشترک ایران و عراق در جنوب غرب ایران واقع شده است

ارسال دیدگاه

logo-samandehi