نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 13997 تاریخ انتشار: ۲۱ / ۱۰ / ۱۳۹۶ - ۸:۳۶
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز اروندان: محیط زیست و مرکز بهداشت خوزستان از مجرای تهدید نفت وارد نشوند

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز اروندان گفت: شرکت‌های نفتی برای جمع‌آوری گازهای همراه تلاش‌های زیادی کرده‌اند و همه ما دست به دست هم می‌دهیم تا مشکلات رفع شوند. به گزارش اهواز نو ، سلطان کمالی در نشست بررسی مشکلات ناشی از فعالیت‌های نفتی در خوزستان و لزوم مدیریت اصولی انتشار آلاینده‌های خروجی از فلرهای […]


مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز اروندان گفت: شرکت‌های نفتی برای جمع‌آوری گازهای همراه تلاش‌های زیادی کرده‌اند و همه ما دست به دست هم می‌دهیم تا مشکلات رفع شوند.

به گزارش اهواز نو ، سلطان کمالی در نشست بررسی مشکلات ناشی از فعالیت‌های نفتی در خوزستان و لزوم مدیریت اصولی انتشار آلاینده‌های خروجی از فلرهای نفتی و راهکارهای کارشناسی در این زمینه اظهار کرد: نباید حفاظت محیط زیست خوزستان یا مرکز بهداشت خوزستان در این خصوص از مجرای تهدید وارد شوند زیرا تهدید و شکایت یا منجر به زندانی شدن یک فرد یا منجر به تعطیلی یک تولید می‌شود.

وی افزود: شرکت‌های نفتی برای جمع‌آوری گازهای همراه تلاش‌های زیادی کرده‌اند و همه ما دست به دست هم می‌دهیم تا مشکلات رفع شوند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز اروندان با اشاره به شاخص‌های مرکز بهداشت و حفاظت محیط زیست گفت: مشخص نیست که این شاخص‌ها صحیح هستند یا نه.

کمالی با اشاره به سابقه طرح شکایت از فعالیت‌های نفتی در اهواز ادامه داد: پیش از این حفاظت محیط زیست به دادستان شکایت و ادعا کرد که نفت‌های آلوده شرکت کارون در حال ورود به اهواز ۳ است و گاز آن منجر به بروز مشکلاتی برای اهواز می‌شود که این شکایت موجب شد حدود یک سال و نیم تولید بیش از ۱۳ میلیون بشکه نفت متوقف شود. ارزش تولید این ۱۳ میلیون بشکه نفت حدود ۸۰۰ میلیون دلار بود.

وی تصریح کرد: پس از بررسی‌ها مشخص شد مشکل آلودگی اگر ناشی از فعالیت‌های نفتی باشد، ناشی از گاز همراه نفت است نه خود نفت.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز اروندان خطاب به مدیران محیط زیست و بهداشت خوزستان ادامه داد: شما چاه‌های نمکی در غرب کارون را بستید که در پی آن نزدیک به ۸۰۰ میلیون دلار ضرر به دولت وارد شد و پس از آن متوجه شدیم آلودگی هوا و مشکلات تنفسی ناشی از درختان است. چاه نمکی چه ربطی به آلودگی هوا دارد؟

کمالی عنوان کرد: اگر آلودگی هوا ناشی از فلرهای نفتی است با مسئولیت خودمان فلرها را به مدت ۱۰ روز می‌بندیم آیا مشکل آلودگی هوا حل می‌شود؟

وی بیان کرد: فلرینگ در طراحی کارخانه‌ها به صورت یک امر پیوسته نیست. فلر برای این است که اگر در کارخانه شما مشکلی پیش آمد و نتوانستید گاز را بگیرید گاز را بسوزانید. قرار نیست که فلرهای‌ ما همیشه گاز بسوزانند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز اروندان گفت: گاز باید یا جمع‌آوری شود و به مصرف داخلی برسد یا صادر شود یا در واحدهای دیگر تزریق کنیم اما اینکه برنامه‌ریزی کنیم که کارخانه ما همیشه گاز بسوزاند چنین چیزی نیست.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi