- پایگاه خبری تحلیلی اهواز نو | اخبار خوزستان | اخبار اهواز - http://www.ahvaznew.ir -

قیمت نفت ایران ۶دلار افزایش یافت/افزایش۲۷هزاربشکه ای تولید

تولید نفت ایران در دهمین ماه سال جاری میلادی ۲۷ هزار و ۵۰۰ بشکه در روز افزایش یافت و قیمت نفت ایران در این ماه با افزایش حدود ۶ دلاری مواجه شد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنوبه نقل از خبرگزاری اقتصاد :سازمان کشورهای صادرکننده نفت در جدیدترین گزارش خود از افزایش ۲۷۵۰۰ بشکه ای تولید روزانه نفت ایران در‌ اکتبر ۲۰۱۶ برابر با مهر امسال خبر داد. تولید نفت ایران در این ماه به ۳٫۶۹ میلیون بشکه در روز رسیده است.

تولید مجموع ۱۴ عضو اوپک در اکتبر ۲۰۱۶ نیز ۲۳۶ هزار بشکه در روز نسبت به ماه قبل از آن افزایش داشته و به ۳۳٫۶۴۳ میلیون بشکه در روز رسیده است .

بر اساس این گزارش نیجریه بیشترین افزایش تولید و آنگولا بیشترین کاهش تولید در ماه میلادی گذشته را داشته اند. تولید نفت نیجریه در ماه اکتبر ۱۷۰ هزار بشکه در روز افزایش و تولید آنگولا ۱۶۵ هزار بشکه در روز کاهش داشته است .

این گزارش همچنین از افزایش قیمت نفت ایران در ماه اکتبر خبر داده است. قیمت هر بشکه نفت سنگین ایران در این ماه به ۴۷٫۳ دلار رسیده که ۵٫۹۱ دلار از ماه قبل بیشتر بوده است.

متوسط قیمت نفت سنگین ایران در ۱۰ ماهه نخست سال جاری میلادی نیز ۳۸٫۱۲ دلار اعلام شده است که حدود ۱۳ دلار کمتر از مدت مشابه سال قبل از آن بوده است.