نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 1671 تاریخ انتشار: ۱۱ / ۰۵ / ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۹
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

فرماندار شوش در جمع فارغ التحصیلان رشته ی کشاورزی شوش:با حمایت از پرورش دام می توان در زمینه ی اشتغال موفق بود

فرماندار شوش: ظرفیت دامپروری شهرستان نیازمند حمایت است فرماندار شهرستان شوش با اشاره به ظرفیت بالای دامپروری در این شهرستان گفت: این ظرفیت به منظور ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان نیازمند حمایت می باشد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوش “رضانجاتی” فرماندار این شهرستان در نشست ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان بخش کشاورزی که […]

image

فرماندار شوش: ظرفیت دامپروری شهرستان نیازمند حمایت است
فرماندار شهرستان شوش با اشاره به ظرفیت بالای دامپروری در این شهرستان گفت: این ظرفیت به منظور ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان نیازمند حمایت می باشد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوش “رضانجاتی” فرماندار این شهرستان در نشست ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان بخش کشاورزی که با محوریت ایجاد طرح های دامپروری برگزار شد، گفت:شهرستان شوش دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی است که به خاطر وجود مسائل دست وپاگیر اداری استفاده کافی و هدفمند از آنها نشده است.
فرماندار شهرستان شوش گفت: یکی از مهمترین موضوعات در اقتصاد مقاومتی بحث کشاورزی و دامپروری است که باید بر روی این موضوع سرمایه گذاری بیشتری صورت گیرد.
“نجاتی” به وجود استعداد پرورش شتر،گاو و گامیش در منطقه ی غرب کرخه توسط اهالی روستاها اشاره کرد وگفت: عموما این نوع نگهداری و پرورش دام های سنگین به صورت سنتی انجام می شود که متقاضیان وفارغ التحصیلان می توانند با انجام طرح های دامپروری به صورت صنعتی وبروز شده این طرح ها را عملیاتی کنند.
وی گفت: باید با استفاده از ظرفیت های کشاورزی شهرستان از قبیل پرورش دام های سبک و سنگین نسبت در جهت ایجاد اشتغال کمک کرد.
فرماندار شهرستان شوش گفت:نیاز است تا با حمایت از کشاورزان و ساماندهی ظرفیت دامپروری روستایی شهرستان در جهت رشد وتوسعه ی دامپروری تلاش شود.
“نجاتی” گفت: توسعه طرح های دامپروری در شهرستان به واسطه ی ظرفیت قابل توجه آن مورد تاکید می باشد.
دکترسیدراضی نوری نماینده مردم شوش در مجلس نیز گفت: باید برای اجرای اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی قدم های موثری در جهت تامین گوشت قرمز با ایجاد دامپروری های صنعتی برداشته شود.
وی گفت: باید با استفاده از ظرفیت مشارکت مردم در روستاها نسبت به پرورش دام های سنگین به صورت کارشناسی شده اقدام کرد.
در ادامه “محمدمشکورزاده”معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی خوزستان گفت: مرکز اصلاح نژاد جهادکشاورزی به عنوان مهمترین رکن این سازمان در جهت تولید دام های گوشتی وشیرده می باشد.
وی گفت: تاکنون ۱۳ هزار راس دام سنگین در استان خوزستان با اعتباری بالغ بر۲میلیارد وپانصد میلیون ریال از محل اعتبارات ملی واستانی به منظور سمینتال و دومنظوره سازی برای استفاده از گوشت و شیر آنها اصلاح نژاد شده اند.
“مشکور زاده” گفت: از این تعاد دام سنگین تعداد ۴۰۰ راس نیز درشهرستان شوش مورد اصلاح نژادی قرارگرفته اند.
وی اجرای این امر را به منظور ایجاد طرح های پرواربندی برای متقاضیان وفارغ التحصیلان عنوان کرد.
در پایان “علیرضاملک زاده” مدیر جهادکشاورزی شهرستان شوش نیز گزارشی از وضعیت دام سنگین در شهرستان ارائه داد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi