نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 18604 تاریخ انتشار: ۰۷ / ۱۲ / ۱۳۹۸ - ۹:۲۲
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

انجام عملیات ایمن سازی راه های روستایی در خوزستان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: به منظور کاهش تصادفات در محورهای روستایی استان، عملیات ایمن سازی این محورها در حال انجام است. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ،  غلامعباس بهرامی نیا در هشتمین جلسه کمیسیون اجرایی آئین نامه مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان اظهار کرد: […]

عملیات ایمن سازی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: به منظور کاهش تصادفات در محورهای روستایی استان، عملیات ایمن سازی این محورها در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ،  غلامعباس بهرامی نیا در هشتمین جلسه کمیسیون اجرایی آئین نامه مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۵۵۷ فقره تصادف در محورهای روستایی استان اتفاق افتاده است که افزایش ۶ درصدی نسبت به مدت مشابه را نشان می دهد.

وی افزود: در تصادف های رخ داده ۶۵ درصد رانندگان خودروهای سواری و ۱۱ درصد متورسیکلت سواران مقصر هستند و عدم توجه به جلو علت ۳۲ درصد از این تصادفات است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان بیان کرد: به منظور کاهش تصادفات و ایمن سازی این محورها امسال ۴۱۱ کیلومتر راه و جاده روستایی در استان خط کشی شد که بخشی از آن مربوط به جاده های آسیب دیده ناشی از سیل بود.

بهرامی نیا با اشاره به افزایش قیمت خط کشی محورها، گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان به منظور جبران بخشی از تغییر قیمت ایجاد شده در خط کشی محورها اقدام به خرید ۲ دستگاه خط کشی کرد که یکی از این دستگاه ها به زودی وارد سیستم می شود و دستگاه دیگر سال آینده بکارگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه به تمامی ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ها ابلاغ شد توجه ویژه ای به محورهای روستایی داشته باشند، افزود: علاوه بر اقدامات انجام شده در زمینه خط کشی این محورها، ایمن سازی مدارس و ارتقاء سطح فرهنگ ترافیک در روستاها، آشکارسازی وانت بارها، ادوات کشاورزی، وانت بارها و توزیع رایگان کلاه ایمنی نیز انجام شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان تأکید کرد: علاوه بر این، جمعیت طرفداران ایمنی راه های استان نیز اقدامات خوبی در زمینه فرهنگ سازی برای کاهش تصادفات در محورهای روستایی انجام داده است اما باید بیشتر به مقوله فرهنگ سازی پرداخت و در این زمینه صداوسیما می توان اقدامات زیادی را انجام دهد.

بهرامی نیا در بخش دیگری از سخنان خود راه اندازی سامانه سپهتن در ناوگان حمل و نقل مسافربری استان را مورد اشاره قرار داد و گفت: متأسفانه در چندماه گذشته شاهد تصادفات ناگوار اتوبوس ها در سطح کشور بودیم که منجر به فوت تعداد قابل توجهی از هموطنان شد.

وی ادامه داد: با توجه به  به دستورالعمل های جدید افزایش نظارت بر عملکرد ناوگان عمومی حمل و نقل مسافربری،  بر لزوم استفاده شرکت های حمل و نقل مسافری از سامانه سپهتن تأکید شده است تا از این طریق نظارت بر عملکرد رانندگان با شدت بیشتری مورد ارزیابی قرار گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان بیان کرد: شرکت های حمل و نقل مسافربری استان نیز با استفاده از این سامانه، عملکرد رانندگان خود را از مبدأ تا مقصد پایش کرده و تخلف ها را به سرعت گزارش می دهند.

بهرامی نیا در پایان اجرای مانور نوروزی را مورد اشاره قرار داد و گفت: این مانور ۲۵ اسفند با شرکت دستگاه های خدمات رسان آغاز خواهد شد.​

 

 

ارسال دیدگاه

logo-samandehi