نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 2282 تاریخ انتشار: ۲۱ / ۰۶ / ۱۳۹۵ - ۹:۰۹
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

عذرخواهی سعید مرتضوی از مردم و خانواده ی قربانیان کهریزک…

عذرخواهی سعید مرتضوی از مردم و خانواده «شهدای مظلوم» کهریزک / اعتراف عجیبی که مرتضوی انجام داد. سعید مرتضوی که در روز عرفه به سومین جلسه محاکمه وقایع کهریزک رفت. هفت سال از «شهادت مظلومانه» کسانی که در کهریزک کشته شدند می گذرد و اعتراف به این «جنایت» نقطه مهمی است که مرتضوی تلاش می‌کرد […]

عذرخواهی سعید مرتضوی از مردم و خانواده «شهدای مظلوم» کهریزک / اعتراف عجیبی که مرتضوی انجام داد.

سعید مرتضوی که در روز عرفه به سومین جلسه محاکمه وقایع کهریزک رفت. هفت سال از «شهادت مظلومانه» کسانی که در کهریزک کشته شدند می گذرد و اعتراف به این «جنایت» نقطه مهمی است که مرتضوی تلاش می‌کرد از آن به هر بهانه‌ای بگریزد.
حالا ظاهراً کار به پایان رسیده است. او از کیفیت جلسات دادگاه توانسته نتیجه آن را حدس بزند. نامه عذرخواهی او اگر هم برای تخفیف در جرم منتشر شده باشد، حاوی نکات مهمی است. از جمله اینکه او به «خونبار» و «جنایت» بودن حوادث ۸۸ «اعتراف و اقرار» کرده است. نقش خود را در این «جنایت» پذیرفته و مهمتر از همه اینکه از کشته شدگان با عنوان «شهیدان مظلوم» یاد کرده است.
خبرگزاری تسنیم که متن این نامه را منتشر کرد برای عنوان این نامه، تیتر «عذرخواهی سعید مرتضوی از خانواده جانباختگان کهریزک در فتنه ۸۸» را انتخاب کرده است. اما مراجعه به متن نامه نشان می‌دهد که مرتضوی خواسته یا ناخواسته اعتراف بزرگی را در رابطه با وقایع (به زعم خود او) «خونبار» سال ۸۸ را صورت داده است. مرتضوی می‌نویسد: «به‌عنوان دادستان وقت عمیقا ابراز تأسف و اعتذار می‌نمایم و از مقام شهیدان مظلوم این حادثه جوادی‌فر، روح‌الامینی و کامرانی طلب پوزش نموده و علو درجات آنها را از خداوند بزرگ مسئلت می‌نمایم.»
به نظر می‌رسد او نه فقط از «مقام شهیدان مظلوم این حادثه» بلکه از کل ملت نیز باید عذرخواهی کند و خود را برای مجازات این «جنایت خونبار» آماده کند. حالا که مقصر نیست به جرم خود اعتراف کرده است، باید منتظر حکم نهایی دادگاه ماند و بعد به قضاوت نشست که آیا جنایت و مجازات متناسب با هم درنظر گرفته شده است؟

مجازات امثال سعید مرتضوی که با تندروی های خود در حوادث ٨٨باعث ظلم آشکار به مردم و دامن زدن به اختلافات در نظام گردیدند میتواند مرهمی بر دل داغدیدگان شود و نوید یک وفاق و آشتی ملی بین نیروهای سیاسی را در آینده ی نزدیک بدهد

ارسال دیدگاه

logo-samandehi