نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 14707 تاریخ انتشار: ۱۳ / ۰۲ / ۱۳۹۷ - ۹:۰۴
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ضرورت همپوشانی عملیات اجرایی در بخش خشکی و فراساحل سکوهای درحال ساخت پارس جنوبی

ضرورت همپوشانی عملیات اجرایی در بخش خشکی و فراساحل سکوهای درحال ساخت پارس جنوبی در بازدید دوره ای مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از یارد شرکت صنعتی دریایی و در جلسه ای باحضورمجریان و روسای بخش فراساحل فازهای ١٣، ١٤ و ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی بر ضرورت همپوشانی و عملیات همزمان فعالیت های […]

ضرورت همپوشانی عملیات اجرایی در بخش خشکی و فراساحل سکوهای درحال ساخت پارس جنوبی

در بازدید دوره ای مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از یارد شرکت صنعتی دریایی و در جلسه ای باحضورمجریان و روسای بخش فراساحل فازهای ١٣، ١٤ و ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی بر ضرورت همپوشانی و عملیات همزمان فعالیت های مربوط به نصب، راه اندازی و حفاری با هدف تسریع در بهره برداری از سکوهای درحال ساخت این طرح ها تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، بر اساس برنامه زمانبندی تعیین شده در جلسه فوق، امسال ٥ سکو از فازهای یاد شده ، باتوجه به مراحل ساخت و فعالیت های صورت گرفته درموقعیتمخزن آماده بارگیری ، نصب و واه اندازی می شود.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به اینکه بارگیری، نصب و عملیات مربوط به راه اندازی این سکوها با فواصل زمانی کوتاه و نزدیک به هم انجام می شود، بر ضرورت هم پوشانی و عملیات همزمان فعالیت های مربوط ساخت و نصب سکو در بخش خشکی، حفاری تکمیلی چاه ها ( راندن CRA، مشبک کاری، تمیزکاری و اسید کاری) و هوکاپ در موقعیت نصب تاکید کرد و افزود: در صورت تامین به موقع لوله های CRA، بهره گیری از این سازو کار موجب صرفه جویی در هزینه و زمانبندی مقرر، شده و متعاقب آن تولید گاز نیز زودتر از برنامه پیش بینی شده امکان پذیر خواهد بود.
براساس برنامه ریزی صورت گرفته، سال جاری سکوهای ٢٢ و٢٤A از بخش فراساحل فازهای ٢٢ تا٢٤، سکوهای موقعیت B و D طرح توسعه فاز١٣ و سکوی C طرح توسعه فاز ١٤ پارس جنوبی از یارد صدرا به مرحله نصب و راه اندازی می رسد.
هرکدام از سکوهای مربوط به فازهای یاد شده با ظرفیت تولید روزانه ٥٠٠ میلیون فوت مکعب گاز به بهره برداری می رسند.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس شتاب در فعالیت های اجرایی و ساخت سکوها با رعایت الزامات ایمنی و عملیات حفاری تکمیلی در موقعیت چاه های این سکوها را الزام آور عنوان کرد و با بیان اینکه این سکوها قرار است در یک بازه زمانی چند ماهه عمدتا در نیمه نخست سال ٩٧ بارگیری و نصب شوند، خاطرنشان کرد: فشردگی و حجم بالای کار در مقطع کنونی، اجرای همزمان فعالیت ها و تداوم نظارت های اصولی بر مراحل کار از سوی کارفرما را ضروری ساخته است.
بر اساس این گزارش، علاوه بر ٥ سکوی گفته شده که مراحل ساخت آن ها درحال انجام بوده و یا در مرحله بارگیری قرار دارند، سکوی اصلی فاز ١٤ (١٤A) پیش از این و در پایان سال گذشته از یارد شرکت ایزوایکو در بندرعباس بارگیری و در موقعیت مخزن این سکو نصب شد. این سکو بزودی به بهره برداری می رسد.
قرار است دومین سکوی اصلی این طرح نیز امسال آماده بارگیری و نصب در موقعیت Cاین طرح شود.
گفتنی است در جریان بازدید روز گذشته مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس ( دوشنبه ١٠ اردیبهشت ماه) از یارد صدرا، وضعیت مراحل ساخت، بررسی میزان پیشرفت های صورت گرفته، زمانبندی عملیات بارگیری ، حمل و نصب سکوهای فازهای ١٣، ١٤ و ٢٢ تا ٢٤ با همراهی تیم برنامه ریزی و کنترل پروژه ، معاونت طرح های توسعه ای و مجریان فازها مورد ارزیابی قرار گرفت.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi