نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 14656 تاریخ انتشار: ۰۶ / ۰۲ / ۱۳۹۷ - ۹:۴۸
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

صادرات نفت ایران به هند در ماه آوریل رکورد می‌زند

صادرات نفت ایران به هند در ماه آوریل رکورد می‌زند له گزارش اهوازنو به‌دنبال انتشار خبری با عنوان «خرید نفت هند از ایران ۱۵ درصد کاهش یافت» توضیح داد: صادرات نفت ایران به هند در ماه آوریل به حدود ۷۰۰ هزار بشکه در روز می رسد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو در این توضیحات آمده […]

صادرات نفت ایران به هند در ماه آوریل رکورد می‌زند

له گزارش اهوازنو به‌دنبال انتشار خبری با عنوان «خرید نفت هند از ایران ۱۵ درصد کاهش یافت» توضیح داد: صادرات نفت ایران به هند در ماه آوریل به حدود ۷۰۰ هزار بشکه در روز می رسد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو در این توضیحات آمده است: هند پس از چین، دومین مشتری نفت خام ایران است. این کشور در دوران تحریم، خرید نفت از ایران را قطع نکرد، اگرچه آمریکا برای کم کردن خرید نفت از ایران فشار زیادی بر دهلی نو وارد کرده بود. این کشور همچنین یکی از بازارهای رو به رشد نفت در آسیاست.

پالایشگران هندی در سال مالی ۲۰۱۸ – ۲۰۱۷ به طور میانگین روزانه ۴۵۰ هزار بشکه نفت از ایران خریداری کردند. پالایشگران این کشور همچنین در ژوئیه سال ۲۰۱۷، ۵۰۰ هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرده بودند که یک رکورد در سال ۲۰۱۷ محسوب می‌شد.

صادرات نفت ایران به هند اگرچه در سال مالی ۲۰۱۸- ۲۰۱۷ نسبت به سال مالی پیش از آن به دلیل کاهش خرید نفت از سوی پالایشگران دولتی با کاهش همراه بوده است، اما این کشور، در سال مالی جدید ۲۰۱۹-۲۰۱۸ میانگین خرید نفت از ایران را افزایش خواهد داد.

پالایشگران دولتی و خصوصی هند در ماه آوریل ۲۰۱۸ که نخستین ماه آغاز سال مالی جدید هند محسوب می شود، خرید نفت از ایران را به رقم بی‌سابقه حدود ۷۰۰ هزار بشکه در روز رساندند که این حجم از فروش نفت ایران به این کشور بی‌سابقه محسوب می‌شود.

در پایان باید عنوان شود فروش نفت تابعی از مسائل داخلی و بین‌المللی است و بازار نفت جای دوراندیشی، تدبیر و البته دیپلماسی است. وزارت نفت پس از اجرای برجام تمام تلاش خود را برای بازپس‌گیری سهم ایران از بازار نفت به بهترین شکل ممکن انجام داده است و با استفاده از همه ابزارها و تدابیر لازم در مقابل برخی از کشورهای منطقه که حاضرند به هر قیمتی جایگاه ایران را در بازار نفت تضعیف و سهم کشورمان را غصب کنند، ایستاده است.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

logo-samandehi