- پایگاه خبری تحلیلی اهواز نو | اخبار خوزستان | اخبار اهواز - http://www.ahvaznew.ir -

شیرزنی تمام نشدنی…به نام خانم صالح پور نمادی از حضور موفق زن ایرانی در عرصه های اجتماعی

در جامعه ایرانی سالهاست که فعالان سیاسی حوزه ی زنان در تلاشند تا حقوق بیشتری را برای زنان دریافت کنند و حتی چه بسیار مردانی که در این راه تلاش و ممارست نمودند اما نتوانستند توفیقی کسب نمایند چرا که نشان دادند توان و جایگاه واقعی زن…تاب و توشه ای به غیر از شعار و ژست های حقوق بشری میطلبد.
زن در عرصه ی امروز اجتماع ما قبل از هرچیز نیاز به الگو و راهنما دارد آنهم الگویی ملموس که رفتار و کردارش برای سایر زنان جامعه در دسترس و قابل درک باشد.
زنان شریف جامعه ی ما نیاز به الگوهایی از جنس خود دارند…الگوهایی که با فرهنگ ناب ایرانی و اسلامی و نجابت خاص زن ایرانی در رفتار آنان متبلور باشد در جامعه ی امروز خوزستان و کلانشهر اهواز نیز شیرزنان بی ادعا و توانمندی وجود دارند که با رشادت و شرافت خود، نمادی از صلابت و قدرت شیرزن ایرانی میباشند که برجسته ترین آنها “سرکارخانم زیبا صالح پور” شیرزنی  شریف و مدیری توانمند و نمونه میباشد.

خانم صالح پور [1]
با هم به بخشی ازکارنامه ی سرکارخانم صالح پور می نگریم:
– عضو دوره اول شورای شهر
– مدیر فرهنگسرای خانه جوان استانداری
– مسئول ستاد بانوان خیرین خوزستان
– ۳۰سال سابقه ی تدریس و خدمت در آموزش و پرورش
-و در حال حاضر عضو شورای شهر اهواز
و ده ها نوع فعالیت اجتماعی خیرخواهانه و تاثیرگذار…
سرکارخانم صالح پور در بسیاری جهات مایه ی افتخار خوزستان و قوم بختیاری میباشند،​از جمله  تنها شیرزن بختیاری ست که بعد از انقلاب تا مرحله ی دوم انتخابات مجلس هم بالا رفته است.
و بارها با تلاش شبانه روزی و بی دریغ خود منشاء خیر و خدمت به عزیزان و شهروندان اهوازی و خوزستانی بوده است.
امروزه تاثیرات حضور شیرزنی چون سرکار خانم صالح پور بر زندگی زنان خوزستان و جدی گرفتن نقش زنان در عرصه های اجتماعی و سیاسی خوزستان و ایران بسیار بیشتر از شعارهای پرطمطراق و ژست های فمنیستی و حقوق بشری بوده است و این مادر نمونه و خواهر دلسوز و مدیر توانا همواره برای خدمتگزاری و کمک به مردم پیشقدم و جلودار بوده است.
به جرات میتوان گفت که “سرکارخانم زیبا صالح پور” میتوانند الگویی خوب برای مردان جویای موفقیت و تلاش نیز باشند.

۲۰۱۶-۰۱-۲۶ ۰۰.۲۶.۳۰ [2]
وبسایت خبری-تحلیلی “اهوازنو” برای ایشان و سایر شیرزنان و مادران دلسوز و شجاع ایران و خوزستانی آرزوی سلامتی وشادکامی مینماید.